Rozchod - mám vyhledat odborníka?

Rozchod - mám vyhledat odborníka?

Laura123  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, nevím už kam jinam se obrátit proto bych chtěla vědět vaše rady a názory.
Než jsem potkala přítele trpěla jsem lehkými depresemi, protože můj život postrádal smysl...poté jsem potkala jeho a myslim že jsem bohužel svůj život moc upnula na něj.
Bude to skoro měsíc co se semnou rozešel po 6 měsíčním vztahu. Rozešel se semnou přes sms "opadlo mě nadšení", chtěla jsem se s nim setkat a promluvit si z očí do očí... ale napsal že mi k tomu nemá co říct. A to mi ještě pár dní předtim říkal jak mě miluje, že jsem přesně ta pravá pro něj, prosil mě at ho nikdy neopustim. Rozešel se semnou v dobu co mou rodinu zasáhla smrt a týden před maturitními zkouškami. Prvních pár dní jsem si probrečela pak se na týden uklidnila, myslela jsem že už mě to přebolelo ale ted po měsíci mi to přijde ještě horší. Nemůžu jíst nechutná mi, nedokážu se soustředit musim na něj pořád myslet, pořád se podvědomě dožadovat vysvětlení, protože mi žadné nedal. Nedokážu přestat plakat, bavit se nejspíš i protože, od kamarádů vim že on byl z toho již po týdnu štastný a veselý. Vim že nejsem první ani poslední, že tohle je život. Ale začínám být vším okolo znechucena... moji vrstevníci a přátelé jen chlastají, hulí.. nic jineho je nezajímá. Připadám si jako když na tenhle svět nepatřím a lítají mi hlavou myšlenky na sebevraždu. Myslíte že mám vyhledat odborníka? Vím že čas zahojí všechny rány, ale já nemohu v normálním životě fungovat...a chtěla bych to nějakym zpusobem urychlit a být zase šťastná.
Mgr. Helena Třísková  |  Basic member  |  Chlumec nad Cidlinou
  • 98 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, mohu Vám doporučit EFT terapii, kde se zbavíte negativních pocitů spojených s přítelem a depresivních pocitů. Je to metoda alternativní medicíny, efektivní a trvalá. Ve svém okolí jistě najdete EFT terapueta. Přeji Vám úspěšné řešení problému a šťastný život. Mgr. Třísková, terapeut energetické psychologie&EFT
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 288 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená,
ano, to co popisujete se stává většině lidí, někdo se s tím vyrovnává snáze a sám, někdo hůře a právě proto by měl vyhledat odbornou pomoc.
Často se nejedná o "zvládnutí" rozchodu či jiné ztráty blízké bytosti, ale o zvládnutí "sama sebe" - situace ve které se člověk ocitl.
Když budete mít nějaké dlouhodobější zdravotní problémy tak také vyhledáte odbornou pomoc - lékaře a i s problémy naší psychiky je to něco podobného. Proto doporučuji - vyhledejte odbornou pomoc - psychologa, psychoterapeuta a s jeho pomocí určitě problém, či problémy budete postupně řešit, zvládat.
Neváhejte, čím dříve tím pro Vás lépe.
Přeji hodně zdaru a do budoucna co nejvíce pohody. Mgr. Bohdal
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 136 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,
to, co popisujete, je typická reakce na bolestnou událost a je jasné, že se trápíte. Vše je navíc u Vás umocněno tou tendencí k depresivním stavům, jaké jste měla už před tímto vztahem. Jednoznačně, milá slečno, potřebujete absolvovat tzv. regresi, během níž se vymaníte z toho, co se stalo a co Vám pořád ovlivňuje Váš současný život. Vypořádat se s takovýmto rozchodem je záležitost na jedno regresní sezení. Vyhledejte si regresního terapeuta (nebo regresní terapii) na internetu.
Dále by bylo dobré zapracovat na odstranění Vašich lehkých depresí - buď stejnou cestou, anebo některou alternativní technikou (např. autopatií).
Hodně úspěchů přeje
Mgr. Lada Skulilová, privátní psychoterapeutka

Související recenze a zkušenosti

Misa5555 5.6.2012
Spokojený/á

Výborný partnerský psycholog v Praze. Dlouho jsem se bála a odhodlávala. Nokonec jsme dala na několik referencí na Mgr. Rataje. Náš partnerský vztah dostal vážné trhliny po té, co manžel při mém těhotenství přiznal svou ... Více 

Doktor ve Vašem okolí