Rozvod, děti a nový přítel

Rozvod, děti a nový přítel

ramona  |  návštěvník  |  Praha
Nevim kde mam začit. S manželem -12 roku spolu- mame dvě děti 9 a 6 roku. Od začatku muj sexualni život nebyl 100%. Po letech jsem zijistila že je to velmi duležitě abych byla spokojena i ja a ne jen on. Je to rok co ten vztah chci ukončit ale kvuli dětem mi to nedalo odejit. Letos jsem se potkala s mym davnym kamaradem a zbližili jsme se na tolik že už nedokažu žit s manželem. Nemužu byt v jeho baraku. Nedokažu to.... jednou bych se stejně rozešla snim...protože už ho nemam rada.
S T.chceme žit spolu, někde blizko u mych děti abysme je mohli mit u sebe co tyden. Nedokažu je vzit od baraku kde vyrostli, od babičky, od taty, od školy...myslim na něj. Problem je že mě všichni tlači at se vratim, cely život myslim na ostatni a trpim snima. A moje mamka vypada tak nešťastně...nevim co mam dělat aby pomohla lidem kolem mě. Jaky mate nazor? Mimochodem meho přitele miluji nedokažu si představit život bez něho.
Mgr. Boris Štepanovič  |  Basic member  |  Praha
  • 40 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,
Děkuji za Vaší důvěru. Popisujete nespokojenost ve vztahu s manželem, která se spojuje se sexuálním nesouladem. Nespokojenost dopomohla ke vzniku nového vztahu, který je pro Vás teď přitažlivý a chcete mu přizpůsobit Váš další život. Důvody proč manžela „už nemáte ráda“ a proč jste se rozhodla odejít, si mohu jenom domýšlet. Připadá mi ale důležité pro Vás se nimi zaobírat a probrat, co se vlastně stalo a děje ve Vašem vztahu, a jak reagujete Vy. Jedná se skutečně jenom o sexuální oblast nebo je důvodů více? Jak jste je s manželem řešila? Ví o nich? Jak reaguje? Dala jste mu možnost, aby něco mohl změnit? Zorientovat se v důvodech, proč vztah chcete opustit je důležité i v zájmu toho, aby se podobná situace nezopakovala.
Je zřejmé to, že si uvědomujete, jaký by mohlo mít Vaše rozhodnutí manžela opustit následky pro děti. Správně předpokládáte, že můžou být pro ně velmi náročné. 12 let společného života je dlouhá doba a mám představu, že ne všechno bylo jenom špatné a nesnesitelné.
Rozumím a respektuji, že je pro Vás vztah těžké ukončit ale máte z Vašeho pohledu jasné důvody to udělat.
Nabízím Vám ale otázku jestli jste pro pochopení situace, chyb manžela i svých a možnost vztah aktivně změnit udělala skutečně vše, co bylo ve vašich silách.
Moc Vám přeji, aby se Vám podařilo najít řešení, které bude pro Vás dlouhodobě přijatelné a současně srozumitelné.
S pozdravem,
Mgr. Boris Štepanovič, psycholog

Související recenze a zkušenosti

Misa5555 5.6.2012
Spokojený/á

Výborný partnerský psycholog v Praze. Dlouho jsem se bála a odhodlávala. Nokonec jsme dala na několik referencí na Mgr. Rataje. Náš partnerský vztah dostal vážné trhliny po té, co manžel při mém těhotenství přiznal svou ... Více 

Doktor ve Vašem okolí