Strach, že přijdu o partnera, nechce se mi žít

Strach, že přijdu o partnera, nechce se mi žít

Denaaa21  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
10.12.2015 se mi změnil život. Byla jsem šťastná, začala jsem s člověkem, kvůli kterému bych udělala cokoli a strašně se do něj zamilovala. s člověkem, se kterým sem si po šíleně dlouhé době připadala v bezpečí, i když se to nezdálo, prožívala jsem s nim kolikrát krásné, nádherné věci a kolikrát i obyčejné věci, které mi ale v jeho blízkosti a s nim připadali tak úžasný. ty jeho oči, smích a to vše byla jsem prostě šťastná. on byl jedinej na světě s kterým jsem si dokázala představit mít miminko a krásnou šťastnou rodinu, tak jak by to mělo být. pak ale jsem začala šílené žárlit, nevěřila jsem mu. začali mi chodit sms z internetu a já nevěděla co mám dělat. tvářila jsem se, že se jim jen směji, ale vrtalo mi to tak hlavou že sem u něj hledala vše podezřelé a přerostlo mi to tak přez hlavu, že jsem začala dělat špatné věci. hádat se kvůli blbostem. byl to ale strach, strach že přijdu o nejlepšího člověka na světě a ten strach byl šílený, az se stal skutečností a nakonec jsem vybouchla a vše jen a jen MOU vinou skoncilo ? skončilo to definitivně 4.7. 2016 od té doby se vše hrouti. vše co napíšu, co řeknu, co udělám, vše zkazim. mám ho pořád v hlavě, pořád ho šíleně miluju a vím, že nikoho jinýho už nechci a žít bez něj nemá cenu. on je pro mě ten vysněný, ten pro kterého bych udělala cokoli, klidně se změnila od základů jen abych ho mohla mít zpátky byl jen můj a hlavně byl semnou šťastný a já měla zase smysl do života a byla taky šťastná hlavně že ho mám. už nikdy bych neudělala nic čím bych ho mohla ztratit nebo tak prostě pro něj bych udělala cokoli na světě. tak šíleně ho miluju a záleží mi na něm ? ale vim ze to už se nikdy nestane je to jen muj sen který jen snem zůstane a nutit ho do toho nemůžu je to jen na něm a on to ví on ví, že když řekne ne neudělám nic, když řekne ano skončím mu kolem krku a v životě už nepustím a udělám vše aby byl šťastný ? kdyby ten člověk mi tu šanci dal tak bych byla tak nepopsatelně šťastná ? ale on sam neví on sam se nemůže rozhodnout a má z toho strach ? po posledním psaní s ním a když jsem mu napsala vše jak cítím nedokázal odpovědět a z celeho psaní mi přišlo, že už o nic nestojí. I když napsal, že mě má moc rád a že chce být dál v kontaktu, tak mi nedává naději. Pořád přemýšlím nad tím se vším skončit, že život pro mě už nemá žádný smysl. Ale pak se zamyslím nad tím, že nechci aby tu zůstali lidi, kteří mě mají rádi a nechci jim ublížit, ale opravdu už nevím jak dál co mám dělat uz neovládám nic. Nedokážu se na nic soustředit, pořád myslim jen na něj, pořád chci být sama a jediný s kým bych chtěla být je on.
Děkuji za rady už opravdu nevím
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 137 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,
chcete se změnit od základu, to ale ve Vašem případě zvládnete pouze s podporou odborníka - psychoterapeuta. Je potřeba zbavit Vás Vašeho strachu (že o blízkou osobu přijdete), čili najít jeho kořeny a ty zpracovat. Naznačujete, že jste se po šíleně dlouhou dobu necítila bezpečně, takže do této minulosti by se mělo v terapeutickém procesu jít. Nejlepší technikou, která to umožňuje, je regresní terapie. Možná by psychoterapeut po rozhovoru s Vámi našel i další aspekty Vaší osobnosti, s nimiž by se dalo pracovat tak, aby Vám partnerské vztahy lépe fungovaly.
Vaše předsevzetí "už nikdy bych neudělala nic, čím bych ho mohla ztratit" zatím není možné dodržet, jak sama víte (a ví to i on), protože nemáte své chování pod kontrolou. Děje se s Vámi něco, co neovládáte, a právě zde jsou patrné tendence, vypěstované v minulosti. Proto doporučuji obrátit se na regresního terapeuta.
S pozdravem
Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka

Související recenze a zkušenosti

Misa5555 5.6.2012
Spokojený/á

Výborný partnerský psycholog v Praze. Dlouho jsem se bála a odhodlávala. Nokonec jsme dala na několik referencí na Mgr. Rataje. Náš partnerský vztah dostal vážné trhliny po té, co manžel při mém těhotenství přiznal svou ... Více 

Doktor ve Vašem okolí