Panický strach z nemocí

Panický strach z nemocí

Kristen  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, mám v sobě už delší dobu problém, snažila jsem se o tom mluvit s blízkými (rodina), výsledek byl výsměch a pochybnosti a přesvědčení, že řeším absolutní kraviny. Už asi po 3 rok trpim panickou hrůzou z nemocí, mám neustálý strach, že něco někde chytnu - já si přijdu jako blázen, kolikrát ani nejdu do školy, protože mám pocit, že se u mě začíná projevovat chřipka. Nemůžu se pohybovat ve společnosti, kde se šíři nějaká chřipka a když se tak stane (ve škole), jako zoufalec si počítám inkubační dobu do projevu dané nemoci - mám z nemocí strach. Nejsem člověk, co u sebe za každou cenu hledá nějakou poruchu, nebo nemoc, jde jen o to, že není snadné s tím žít, a proto se chci poradit. Může jít o nějakou psychickou poruchu? Také se mi občas chvějí prsty na rukou (prošla jsem neurologické vyšetření - výsledek žádný - možná stres). Někdy mě popadne taková úzkost, kdy sama sobě říkám, jak by bylo snadné tu nebýt a byl by klid, nic by mě netrápilo, ale nejsem sebevrah, jen mě občas něco takového napadne, myslím ale, že bych takovou věc nikdy nedokazala, takže to moc nevnímám. Je mi 18 let a trpím na to od 13cti let. Nedokážu to ovládat.
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 136 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, na strach z nemocí můžete vyzkoušet homeopatickou léčbu pod vedením některého zkušeného odborníka (měla by na to existovat konkrétní homeopatika), případně je možné nasadit sebeléčbu pomocí autopatie. Podrobnější rozhovor s Vámi by přinesl odpovědi, zda se někde ve Vaší minulosti vyskytují faktory, které mohly přispět k rozvoji uvedených potíží vč. úzkostí, a potom by bylo možné stabilizovat Vaši psychiku také pomocí technik zaměřených na minulost (tzv. regresní terapie). Více nelze takto na dálku určit. S pozdravem a přáním úspěšného vyřešení Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí