Problém s cestováním, kde nemohu navštívit wc

Problém s cestováním, kde nemohu navštívit wc

Ajka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
dělá mi velký problém být na místech, kde nemohu nebo není vhodné jít na záchod (cestování dopravními prostředky, výlety, škola - prezentace, referáty atd.). Můžete mi prosím poradit řešení.
Děkuji.
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 288 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená,
to co popisujete velmi často bývá "projev" nějakého primárního problému, když se tento odstraní, zmizí i popisované potíže. Já mám v tomto směru velmi dobré zkušenosti s využitím hypnoterapie.
Mgr. Bohdal
PhDr. Monika Kyršová  |  Basic member  |  Jihlava
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
ve svém dotazu popisujete typické agorafobické projevy. Lidé, kteří mají podobné strachy jako Vy, se často vyhýbají situacím, kde by se jejich úzkost mohla zintenzivnit. To ale není optimální. Nejefektivnější léčbou úzkostných poruch je kognitivně behaviorální terapie a antidepresiva. Ty však nepotlačí vyhýbavé chování. V psychoterapii se postupuje nejprve tím, že se sestaví hierarchie obávaných situací, kterým se klient následně vystavuje. Pokud v situacích vydrží dostatečně dlouho, organismu se podaří habituovat a úzkost se snižuje. Musí se ale zároveň pracovat s myšlenkami. Navíc se v terapii klient naučí různým dovednostem, které potřebuje ke zdolání svého problému.
Doporučuji vyhledat více informací na internetu nebo rovnou nějakého odborníka, který by Vám mohl pomoci překonat Váš strach.
Přeji hezký den,
Monika Kyršová
Mgr. Helena Třísková  |  Basic member  |  Chlumec nad Cidlinou
  • 98 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, Váš problém je možné řešit pomocí EFT terapie. S pomocí terapeuta najdete příčinu toho, proč máte strach být bez dosahu WC v podvědomí, jak to děláte, že se bojíte,... a tyto negativní emoce jsou EFT procesem ("tukáním na body na hlavě, ruce a přesnou formulací emoce) odstraněny. EFT terapie je efektivní, účinná trvale. Vyhledejte ve svém okolí EFT terapeuta, určitě Vám pomůže. Mgr. Třísková terapeut energetické psychologie&EFT

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí