Psychosomatická úzkost

Psychosomatická úzkost

Jiří Hofman  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 4 odpovědí
Mám zřejmě psychosomatickou úzkost, necítím se dobře ve svém těle jako bych byl zcvrklý a měl 20 kg místo 100 kg které mám a úzkostí jsem nepříjemně ztažený a neuvolněný jako dřív, tiky v očích, škuby po těle, úzkostné a děsivé sny z minulosti, někdy pocit na zbláznění a silná úzkost když jsem v novém prostředí. Úzkost začala v říjnu loňského roku jako panická úzkost se silnými křečovitými bolestmi a nevím co bude následovat, mám o sebe strach Mohlo to i možná zapříčinit vysazení prášků neurol a citalec které jsem bral cca 15 let ? Nechci si to připouštět ale když jsem to já tak nevím co si mám myslet ? Rozum funguje normálně i můj krk je v křeči.....
Mgr. Lucie Strachotová  |  Basic member  |  Brno
  • 4 odpovědí
Dobrý den.
Uvádíte, že jste po 15 let užíval antidepresivum a Neurol. Při vysazování medikace je nutné být vždy pod citlivým dohledem psychiatra, neuvážené a příliš rychlé vysazení psychiatrické medikace může působit Vámi popsané komplikace. Zřejmě byl nějaký důvod, proč Vám tyto léky byly kdysi předepsány lékařem a proč Vám je lékař předepisoval i nadále.
Rozhodně Vám doporučuji vyhledat psychiatra, se kterým byste mohli probrat možnosti, jak Váš stav pomocí léků stabilizovat a eventuelně se dále můžete rozhodnout i pro psychoterapii.. Doporučila bych Vám rozhodně i návštěvu Vašeho praktického lékaře, který zřejmě provede základní vyšetření (vyšetření krevního tlaku, hladinu cukru v krvi atd..), aby vyloučil možnost tělesné příčiny Vašich potíží.
Držím Vám palce.
Lucie Strachotová
Jiří Hofman  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 4 odpovědí
U praktické lékaře jsem již byl a jsem po fyzické stránce v pořádku. Myslím si že tyto stavy mohlo vyvolat vysazení prášků neurolu a citalecu v září loňského roku, a stále se úzkost nějak vyvíjí, myslím si že mé tělo už toho má taky moc a nevím co bude následovat, jsem zoufalý a nevím si se sebou vůbec rady. Pohybuji se stále mezi blázincem a hřbitovem a rozumem to nemohu ovlivnit. Lidi vnímám jen jako hlavu i když vidím celé tělo a drobní malí lidé mi dělají velmi zle, říkám si jak taková malá hlavička může být šťastná a sám ze sebe mám když pomyslím že jsem jen hlava. Zítra jdu ke svému psychiatrovi tak se s ním poradím. Snažím se chodit na procházky, jíst hodně ovoce a vitamínů, energy nápojů bez kofeinu jelikož káva mi nedělá dobře zvyšuje mé bolesti, i když jinak mám kávu rád a nikdy mi nedělala problém. Rozum funguje normálně, mysl a tělo se vzpouzí.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí