Dýchací potíže při stresu

Dýchací potíže při stresu

Štěpán  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Moje manželka kromě klaustrofobie-stísněné prostory,výtahy,rozhledny a podobně, trpí kašlem a dechovými potížemi při různých stresových situacích.Jako příklad uvedu:
1-problémy spojené s občasným řešením chování a jednání syna(alkoholika),začne manželka pokašlávat suchým kašlem, špatně dýchat a při dýchání jí píská na průduškách.Nejvíce se příznaky projevují při ulehnutí večer do postele.Při podání Neurolu se stav relativně zklidní a kašel ustoupí.
2-při procházkách se psem nastane třeba situace,že potkáme jiného člověka se svým psem.Reakce manželky ,že by se psi dostali mohli dostat do konfliktu a ve strachu o našeho psa,začne špatně dýchat s pískáním až do extrému,kdy nemůže dodýchávat s pocitem že se udusí.
Jsou i jiné stresové situace se stejnými důsledky.Mám obavy o její zdravotní stav.Takové podobné problémy pomalu nabývají na četnosti.Rád bych manželce pomohl.Prosím o radu a možnost řešení.Manželce je 63 let.Léta přibývají,jsme spolu 40 let a rádi bychom spolu ještě nějaký čas strávili v poklidu bez strachu o zdraví.
Děkuju Vám za odpověd' a přeju hezký den.
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 288 odpovědí
  • 13 Likes
Přeji hezký den pane Štěpáne,
z toho, co popisujete v souvislosti s potížemi, které má Vaše manželka, lze usoudit, že se jedná o psychický - psychosomatický problém, který lze řešit s odbornou pomocí - vhodnou psychoterapií.
Proto bych doporučil navštívit ve svém bydlišti psychologa a s ním celou věc prodiskutovat a najít vhodnou formu psychoterapie.
Nevylučuji, úpředevším z počátku, i návštěvu lékaře - psychiatra, který by vhodnou medikací manželku nejdříve stabilizoval a potom by následovala psychoterapie. Samozřejmě, že s tím musí manželka souhlasit, protože proti "její vůli" by jí dalo těžko nějakým způsobem pomoci.
Hodně zdaru, přeji hezký den Mgr. Zbyněk Bohdal
Štěpán  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane Zbyn'ku.
Děkuju za odpověd'.S manželkou jsem celou záležitost prodiskutoval.Vím,není to lehké ale manželka souhlasí s návštěvou psychiatra,nebot' problémy se kterými se potýká chce řešit.Zvolil jsem doktora mimo oblast bydliště aby byla pokud možno zachována intimita.Doufám,že se nám povede problém vyřešit.
Přeji Vám hezký zbytek dne.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí