Třes a obtížné dýchání

Třes a obtížné dýchání

hanka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den , už asi rok se potýkám se zdravotním problémem , podle paní doktorky není důvod proč bych se měla citit zle .Mé stavy jsou nevyspitatelné a hlavně každodenní . Ráno se proboužím že strachem , někdy mě bolí zádá , žaludek a nemám chuť k jídlu . Co mě nejvís trápí je dýchání . Skoro neustále musím dýchat s námahou , nemůžu dodechnout do břicha a při tom mě bilí záda . Při sebemenší námaze mám pocit nedostatku dechu . Někdy tento stav je mírnější , ale pokud příjde horší stav , soubšžně s ním se dostaví třes uvnitř těla .
Mám diagnostikovanou skoliozu zad, alergie a astma . Ale protože astma mám již několik let , tak tyto příznaky jsou zcela jiné , než astmatický záchvat .
Děkuji za odpověď Karlíková
Mgr. Michal Petr  |  Basic member  |  Praha
  • 34 odpovědí
Mám příliš málo informací, nicméně třes a mělké dýchání bývá někdy způsob, jak se organismus vyrovnává z nadměrnou zátěží (až traumatem). Hezky to popisuje populární formou kniha Petera Levina Probouzení tygra.
Někdy může pomoci i tělesné cvičení, ve Zlíně znám např. Petra Ševčíka, který je zaměřen na jógu a dech. S pozdravem, Michal Petr
anickadol1  |  návštěvník  |  Trencin
  • 32 odpovědí
Dobrí den , můžete vyřešit své problémy čínskou medicínou . Napište na obchod@sanceprozdravi.cz , S pozdravem Anna
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 289 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená, problémy, které popisujete a pro něž, dle vyjádření lékařky, není somatický důvod budou s největší pravděpodobností psychosomatického původu. Proto bych doporučil návštěvu psychologa, či psychoterapeuta a s jeho pomocí vše řešit. Mám v tomto směru velmi dobré zkušenosti s uplatněním hypnoterapie.
S přáním zdaru Mgr. Bohdal
Petr  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Upřímě Vás chápu, mám tento problém už 5 let a furt nevím co s tím. Bolest zad ztuhlé svaly, třes na prd. Zkouším všechno možné, odstraňovat bloky....nevím co s tím. Slezák

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí