Závratě způsobené psychikou

Závratě způsobené psychikou

Lia  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den, jiz mesic trpim zavratemi, ktere mam cely den a moc me to trapi. Prosla jsem neurologickym vysetrenim, ktere nic neprokazalo. Vysetreni stredniho ucha, CT mozku,vysetreni krcnich tepen, rentgeny patere, krev vse je v poradku. Vzhledem k me uzkostne psychicke poruse, kterou trpim jiz 20 let se lekari shoduji na tom ze me silene motani hlavy je spusobeno psychikou. Snazim se byt v klidu odpocivat relaxovat byt v pohode a snazim potize vytesnovat z hlavy abych je myslenkama jeste nezhorsovala ale nedari se mi to. Mam jiz min. tyden pocit ze je to horsi a horsi mam desnej strach nevim co delat poradte mi prosim jestli muzete moc dekuji Lia
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 136 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, pokud máte zcela v pořádku a rozcvičenou páteř i všechny související svaly (což není jisté a cvičení bych nevylučovala) a pokud se tedy dá vyloučit její podíl na Vašich problémech, pak byste mohla podniknout tyto další kroky: v prvé řadě se zaměřte na vydatné a kvalitní dýchání - aspoň párkrát během dne se prodýchejte několik minut nejlépe u okna nebo venku na vzduchu.
Dále bych se na Vašem místě zajímala o možnost vyčištění a harmonizace tzv. energetické (jemnohmotné) sféry Vaší bytosti - můžete se obrátit na někoho, kdo se tomu věnuje, nebo se informujte na alternativní sebeléčbu pomocí autopatie. Tato alternativní metoda Vás může postupně dostat jak z problémů se závratěmi, tak i z Vaší úzkostné poruchy. Je zaměřena primárně na ošetření jemnohmotné sféry, která je pro celkový stav určující a řídící.
Pokud úzkostná porucha nastoupila v důsledku nepříznivých zážitků a stresů z minulosti, bylo by vhodné také tyto staré prožitky zpětně zpracovat některým z regresních postupů, aby se Vaše psychika stabilizovala.
V případě zájmu se na mě můžete obrátit. S pozdravem
Mgr. Lada Skulilová
  • 2 odpovědí
Dobry den, moc dekuji za odpoved ohledne mych potizi.Omlouvam se ze pisu z takovym zpozdenim, ale momentalne jsem bohuzel na leceni a nemela jsem pristup k e-mailu.Nyni si lecim psychyku, protoze uz jsem problem se zavratemi doma nezvladala a projevily se silne uzkosti.Snazim se zde na sobe pracovat pomoci relaxace meditace a podobnych technik.Chtela bych se jeste zeptat zda me toceni hlavy muze byt zposobeno sugesci tedy tim ze na to stale myslim a mam z toho chorobny strach.Predem moc dekuji za odpoved Lea

Reakce na Lia

• 136 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, to si tak úplně nemyslím, že by to způsobovala "autosugesce"(ale jen tipuji). Hlava se Vám začala před nějakou dobou točit z nějakého konkrétního důvodu (i když ho neznáme) a určitě to tehdy nebylo vlivem sugesce. LS

Reakce na Mgr. Lada Skulilová

• 2 odpovědí
Dobry den, opet moc dekuji za vasi odpoved,ale nuti me opet reagovat.Pred dvema mesici,kdyz to zacalo,se mi hlava zatocila vzdy na moment, na sekundu a byl klid.Tim ze se toto opakovalo vzdy kratce jak popisuju treba trikrat do tydne jsem z toho zacala mit strach neustale jsem pochopitelne na to myslela.Za kratkou dobu se stalo to ze sebepozorovanim a strachem jsem uz mela pocit ze se mi mirne toci po cely den. S narustajicim strachem samozrejme narustala I intenzita pocitu a ted jsem ve fazi ze se lecim na psychyatrii, protoze uz jsem sve potize doma nezvladala.Trpim uzkostmi, ktere samozrejme stav jen zhorsuji.Jsem bezradna, nevim, co delat.Lekari krome magneticke rezonance,vysetrili vse co mohli vcetne lumbalni punkce a nic se nenaslo.Psychyatri zde vylezli z teorii, ze by potize mohly byt, vlivem narusene psychiky psychosomaticke, nebo ze jsem si z toceni hlavy vytvorila fobii, proto se to deje.Proto jsem psala o vsugerovani.Mozna, kdybych na na zacatku nad tim, se mi zatocila parkrat hlava mavla rukou a prisoudila to tomu, ze jsem prepracovana, odpocinula si a bylo by dobre ,nemusela bych treba ted bojovat s tak velkym problemem.Nevim,kudy kam a proto bych byla opet moc rada,kdyby jste reagovala.Mimochodem zkousim uz I alternativni metody,relaxacni terapie a cokoli takoveho,co jste mi poradila.Predem moc dekuji Lia

Reakce na Lia

• 136 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den, těžko Vám teď radit, kudy kam, když jste někde v léčebně. Tam toho asi moc nevyřešíte. "Cokoli takového", co jsem Vám popsala, asi nezkoušíte, jak zmiňujete, protože při vší úctě pochybuji, že by na psychiatrii někdo ovládal regresní terapii a další popisované věci. Jak vidíte, psychiatrická léčba zřejmě na vás moc nezabírá. Relaxace jsou sice hezké, ale zdaleka nestačí na to, aby - jak už jsem Vám psala - ošetřily řídící jemnohmotnou sféru. Popsala jsem Vám konkrétní metody, o kterých se domnívám, že by mohly zabrat. Nic lepšího v tuto chvíli neumím udělat. Dál už to bude na Vás. Takže ještě jednou - když to shrnu -
až budete mít nějaké možnosti, doporučuji podstoupit tyto kroky: ošetřit a vyčistit jemnohmotnou sféru (sebeléčba autopatií, nebo spolupráce s někým, kdo energeticky čistí), zpracování starých negativních zážitků nebo příčin, které vyústily ve vaše staré úzkosti před 20 lety + případně zapracovat na vypěstovaném strachu, který popisujete (regresní metodou). Sama to neuděláte, tyto kroky je potřeba podnikat s příslušnými odborníky. Tyto možnosti ale bohužel na psychiatrii nejsou.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí