Hádky kvůli bývalé přítelkyni

Hádky kvůli bývalé přítelkyni

Ametyst  |  návštěvník  |  Praha
dobrý den,můj partner měl půl roku před tím než jsme se seznámili desetiletý vztah s vdanou kolegyní v práci. Ona se s ním rozešla s tím, že se vrací ke svému manželovi. Přítel by se s ní nerozcházel, vztah mu vyhovoval, protože prý na jiný druh vztahu ne měl čas.Problém je, že spolu stále pracují, jednou do roka spolu s ostatními kolegy odjíždí na výjezdní zasedání, minulý rok to byla Dominikánská republika. Mě to vadí. Stále mě to nutí přemýšlet nad tím, jestli se jim při každém setkání vybavují společné zážitky, jestli je to k sobě stále přitahuje....trápím se a stále se s přítelem kvůli tomu hádáme. On mi tvrdí, že vztah s ní je dávno pryč (je to 3,5 roku) že má rád mě a že když s ní mluví, tak je to stejné jako s každou jinou kolegyní. Mě ale připadá, že něco takového není možné, takže ho stále podezírám a je to nejčastější téma o kterém se bavíme....co s tím?
Děkuji a přeji hezký den.
Mgr. Jakub Jura Ph.D.  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
není zrovna snadné radit takhle po internetu, ale připadá mi, že by stálo za to otevřít téma zvané vzájemná důvěra a možná ještě před tím si vyzkoušet v jakých všech jiných myšlenkách budete trávit čas poté co si to vyřešíte. Vím, že se to píše snadně, ale ne každému musí být jasné odkud to začít rozmotávat. Takže pokud by se vám to nedařilo svépomocí, tak je dobrý nápad navštívit (nejlépe společně) psychologa.
S přátelským pozdravem.
Mgr. Jakub Jura
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 287 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená,
žárlivost, ať již důvodná či ne, bývá jedním z nejčastějších důvodů proč dochází k rozpadům vztahů.
Těžko lze takto "nadálku" dát plnohodnotnou radu, když neznám k problému stanovisko Vašeho partnera, ale i další potřebné informace od Vás. Proto bych poradil, je-li oboustranný zájem o udržení vztahu, vyhledejte odbornou pomoc (manželská či předmanželská poradna, psycholog, psychologický poradce,...), není to hanba jít se poradit s odborníkem, naopak ukázalo by to na zájem o udržení vztahu a udělat pro něj něco konkretního.
Proto neváhejte, protože nejhorším problémem bývá ten, který se neřeší a problém se málokdy vyřeší sám. Většinou se stává, že dále a dále narůstá. S přáním aby vše dobře dopadlo Mgr. Bohdal
Mgr. Michal Petr  |  Basic member  |  Praha
  • 34 odpovědí
Dobrý den.
Připojuji se k názorům kolegů. I ze zkušenosti manželského poradce mohu říct, že neexistuje jednoduchá rada a k úspěšnému řešení je třeba osobní spolupráce s odborníkem, ideálěn za účasti obou. Nicméně i individuální konzultace mohou být přínosné. Kdychom měli jednoduchý lék na žárlivost, byli bychom dávno milionáři:-)
Doktor ve Vašem okolí