Deprese, nespavost a emoční vypětí

Deprese, nespavost a emoční vypětí

Anousek  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Mám jeden velký problém. Už hodně dlouho se cítím jako časovaná emoční bomba. Mám emoce jako na houpačce. Jednu chvíli jsem hrozně šťastná a mám energie na rozdávání. Jenže pak někdo něco řekne a já mám po náladě. Stačí i maličkost. Navíc jsem matka 14 měsíční holčičky a tím pádem cítím hrozný tlak, abych se o ní postarala, co nejlépe. Otec a manžel je skoro pořád v práci a nebo někde litá a já jsem na ni skoro pořád sama, protože manžel má fyzicky náročnou práci a je hodně unavený, když přijede a dost špatné náladě, kterou si občas vybiji i na mě. Navíc moje matka je na straně všech ostatních. Já když něco udělám nebo řeknu, tak mám pocit, že je to špatně. A dokonce mám dojem, že jsou všichni raději l, když mě nevidí. I dost často trpím nespavosti. Už jsem přemýšlela o sebevraždě, ale nemám na to kuráž. Raději se stáhnu do sebe, s nikým nemluvím a jen přemýšlím, jestli by nebylo lepší kdybych tady nebyla. O psychatrovi jsem přemýšlela, ale bojím se, aby si o mě nemysleli, že jsem magor.
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 137 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,

spousta lidí v dnešní době podobné potíže běžně řeší návštěvou psychiatra a pokud se Vaše myšlenky ubírají směrem k sebevraždě, byla by konzultace u psychiatra rozhodně na místě.

Mnoho z Vašich problémů, které popisujete, má pravděpodobně základy v dětství a jsou výsledkem podvědomých vzorců, se kterými se ale dá dobře pracovat. A taky Vaše současná situace je určitě hodně náročná, takže popovídat si i s psychologem a najít efektivní cestu ven, abyste se mohla zase cítit dobře - to stojí za zvážení.

Vedle odbourání nežádoucích vzorců, které Vás dostávají do stále stejných situací ("mám pocit, že je to špatně", "raději mě nevidí") a odstranění nepříjemných pocitů ("kvůli maličkostem") by se dala nasadit i alternativní technika na nespavost, emoční výkyvy a depresivní náběhy.

Pokud Vás zajímají podrobnosti, můžete se na mě obrátit. S pozdravem Mgr. Lada Skulilová
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 289 odpovědí
  • 13 Likes
Zdravím,
problémy, které popisujete mohou odpovídat "hraniční poruše osobnosti" (dříve maniodepresivní psychóza). Z tohoto důvodu doporučuji vyhledat odbornou pomoc - lékaře psychiatra aby Vás pomocí vhodné medikace stabilizoval. Poté navázat dlouhodobější spolupráci s psychologem - psychoterapeutem, který by pomáhal zvládat situaci přímo s Vámi, event s dalšími zúčastněnými osobami (manžel, matka,...). V každém případě vyhledejte odbornou pomoc co nejdříve.
Přeji hodně zdaru! Mgr. Bohdal

Související recenze a zkušenosti

alexa222 3.3.2014
Spokojený/á

Jednou klopýtnete. A chcete se znovu postavit. Najednou zjistíte, že jste na všechno úplně sami. Když nemáte peníze, nějak se Vám z vašeho okolí vytratí - jak přátelé tak i rodina. A ani stát Vám nepomůže. Dostaví se... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí