Strach

Abcd  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den
Vůbec nevím jak popsat své pocity. Cítím se osamoceně. Je mi 22 let , okolo sebe rodinu v práci kolegy , nejsem sama jen se tak cítím. Kdyz se zamiluju , bojím se že udělám nějakou chybu a zůstanu sama.... Mám strach cestovat i když je to třeba jen pár km. Nevim zda se bojím , že se něco stane nebo že odjíždím z místa kde je to mým domovem....
Umím říct co si o čem myslím , ale když na mě někdo zvýší hlas , strašně se bojím a mlčím. ...
Sama teď koukám , že píšu o strachu . Je možné že to může být z minulosti , kdy jsem se bála agresivního sourozence cca v mých 13 letech? Dnes už spolu vycházíme normálně , dokonce konečně jako sourozenci.
Jinak se strašně ráda usmívám a jsem ráda když se usmívají ostatní , ale v sobě jsem dost smutná.Dokazete mi poradit , co by mohlo být mým problémem?
Omlouvám se za docela zmatený příspěvek , nevím jak ho líp napsat. Děkuji :-)
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Premium member  |  Trhové Sviny
  • 296 odpovědí
  • 13 Likes
Zdravím,
píšete o strachu, ale jak sama uvádíte, příčin pro Váš stav může být několik. Proto bych doporučoval vyhledat odbornou pomoc - psychologa a postupně jednotlivé příčiny začít "řešit" - měnit k nim svůj postoj. Počítejte s tím, že by se nejednalo o jednorázovou záležitost, ale čím dříve začnete, tak se bude Váš stav zlepšovat. Někdy se stane, dojde k tak zv. "dominovému efektu" a p vyřešení několika problémů se daří zvládat i další. Hlavně je důležité začít co nejdříve, aby se problémy neprohlubovaly.

Přeji hodně zdaru Mgr. Bohdal
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 133 odpovědí
  • 24 Likes
Dobrý den,
ano, velmi pravděpodobně je základ Vašich problémů v minulosti - v nepříjemných zážitcích, které máte za sebou. Starý strach se může ozývat i po letech, třeba jinou formou. Podobně i další pocity. Chtělo by to v prvé řadě podrobný rozbor anamnézy a pak nejlépe pomocí regresní terapie zpětně zahojit všechno to , co bylo v minulosti zraňující nebo hodně stresující. Přeji Vám hodně úspěchů na cestě k vnitřní spokojenosti. S pozdravem
Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí