Vyčerpání z práce

Vyčerpání z práce

123  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj

Dobrý den,mám dotaz co se týče mého vyčerpání.Mám zaměstnání,ve kterém se vůbec necítím spokojena.Vše co v práci udělám je špatně a práce zde je hektická,kterou zvládám ale s vyčerpáním.Jakmile příjdu do práce začne mě bolet hlava ,zhorší se mě koncentrace vidění -tím pádem mě bolí hlava,kruhy pod očima.Neumím "vypnout" ani doma a za celý týden jsem jak mátoha.Jen doufám,že se nejedná o vážnější nemoc,teprve teď mě čeká dovolená,tak snad se vše zlepší.Děkuji
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Premium member  |  Trhové Sviny
  • 294 odpovědí
  • 12 Likes
Vážená (usuzuji dle slůvka "spokojena", že jste žena),
k problému, který popisujete lze, dle mého názoru, uvést toto:
nejedná se o nemoc jako takovou, ale s největší pravděpodobností o:
- únavový syndrom či syndrom vyhoření,(dlouhodobě "naakumulovanou" nechuť, obavu, averzi,...).
A toto vše se začíná projevovat nejen ve Vaší psychice, ale i v tělesných problémech.
Odbornější vyjádření by vyžadovalo v podstatě více informací, než které uvádíte.
A ještě jednu poznámku, dovolená "může" pomoci, ale jen krátkodobě a stres před nástupem zpět do práce "může" být o to intenzivnější.
Můj názor: zkuste se nejdříve poradit s odborníkem - psychologem a s jeho pomocí se pokusit situaci zvládnout, nebo radikálnější řešení - ze zaměstnání odejít. Samozřejmě záleží také na Vaší celkové situaci, ale v každém případě "něco s tím dělejte", než se vše ještě výrazněji zhorší.
S přáním zdaru Mgr. Zb. Bohdal

Barča  |  návštěvník
  • 5 odpovědí
Zkuste guaranu, nebo ginkgo...nebo uplne nejlip, já užívám brainstart, je kombinací obou. Jsou výborné na mentální vyčerpání a soustředěnost.
zaba  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den,jsem na rodicovske dovolene do dubna uz rok a pul chodim na brigadu do kaflandu a to jen o vykendech,ale financni tisen me donutila si najit jeste jednu a to v tydnu takze chodim od uterka do nadele od 8 do 4az 16 a v patek na cely den.Unavena jsem byla i kdyz jsem do prace nachodila ,ale co tet chodim tak nejsu schopna nic delat jen bych spala a hodne me to omezuje v praci jsu nesoustrediva.Piju hodne kavi a mam velkou chut na cokoladu.Nevim jestli muze mit vliv na unavu stitna zlaza nasli me cistu 8 mm a chlamidie plicni.
Související recenze a zkušenosti
  Spokojený/á
Jsem velice spokojená a vděčná panu doktorovi za pomoc,už jsem vůbec nedoufala ve vyléčení a vzdavala jsem to. Ne atibiotika ale bylinky a jeho léky mě z toho dostaly a velice mu DĚKUJÍ a přejí... Více 

Diskuze

O čem se mluví Reakcí celkem Poslední odpověď
Únava po zranění nohy - únavový syndrom?  1 11.10.2017
Usínání přes den, velká únava  2 18.6.2016
Noční můry, osamělost, sebevražda  5 20.5.2015
Psychická vyčerpanost  POPULAR  1 3.7.2013
Únava nohou  POPULAR  0 20.6.2013
Zobrazit všechny diskuze k Vyčerpanost, únava
Doktor ve Vašem okolí