Bolesti ramene po zranění

Bolesti ramene po zranění

zoltan
zoltan  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den.Mám problémy s ramenem přes 8 měsíců. Rameno jsem zranil při tréningu.Nebolí když jen nesu těžší věc,anebo mám ruce při těle,ale při rozpažení,a hlavně když se natahuji a navíc když ruce musím i vytočit,hned cítím silný bolest.Nedovoluje mi rameno aby v podobné poloze pracoval..... Léčím se přes 2 měsíce,ale jen s minimálním účinkem.Lékař po vyšetření napsal : ramenní kloub vpravo- citol. na korakoideu-bolestivost i zevní rotace- proveden obstřik mesoc.diprophosem abdukce volná ..........Dvakrát jsem dostal injekci účinkující měsíc..... Píšu proto abych se ujistil jestli tato léčba je správná,protože problémy nezmizeli (podle pocitů přibližně lepší jen o 20%) ,nikdo mě neposlal na žádný rentgen a podobné,a můj obecný lékař jen mi řekl : ,,Dávejte bacha na injekcí,může vám zničit šlachy,, ... To je sice hezké že to připomněl,ale očekával jsem spíš odpověd o tom co teda s tím mám dělat.Ortoped kde chodím taky mi řekl jen tolik že až to nebude lepší tak at se stavím za měsíc.A na přímou otázku že není to s kloubem ale se svaly... Poděkoval bych kdyby jste mi poradil správný postup léčení. Děkuji
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 376 odpovědí
  • 84 Likes
Víte, ke správnosti léčby se nelze rozhodně vyjádřit na základě vašich informací. Pokud jste mladý člověk, je velmi nepravděpodobné, že by problém byl např. od ramenní artrózy. Pokud jste neprodělal úraz , pak je RTG vyšetření vcelku zbytečné.
Dle vašeho popisu může jít o kombinovaný svalový problém deltového stavu a svalů lopatky upínajících se v místě manžety rotátorů. Těžko říci. Bez vyšetření vám zde těžko někdo poradí. Nepřinese-li fyzioterapie ( nevím , zda jste ji absolvoval ) posun, pak nezbude , než provést diagnostickou artroskopii