Stabilizace ramene

Stabilizace ramene

Libor  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den.Při cvičeni ramene ve fitcentru jsem ucitil v levem rameni bolest.Po třech měsících bolest stale stejna a měl jsem omezeny pohyb ramene tak js navšívil ortopeda.Pan doktor mi předepsal rehabilitaci a elektolečbu a zaroven poslal na magnetickou rezonanci.Elektrolečba pomohla ale při rotačnich pohybech rameno stale boli.Z MR vyšetření přišlo: Léze Bancart,impingement uponu supraspinatu.Pan doktor mě objednal na operaci že je potřeba stabilizovat ale rameno mi nikdy nevyskočilo.Je mi 40let a a sportuji 30 let a jeste chci pokracovat)
Je operace nutna pane doktore??
Revmacentrum®  |  Premium member  |  Brno
  • 1911 odpovědí
  • 18 Likes
Zdravím,
magnetická rezonance je dosti podrobné vyšetření, ovšem praxe ukazuje, že nelze na ni spolehnout na 100 procent. Pokud nebylo rameno vykloubeno, ke stabilizaci ramena bych se stavěl konzervativně.
Pokud se podrobíte artroskopickému vyšetření operatér prohlédne a osahá všechny struktury a udělá jistě to nejlepší pro Vás.
prim. Moster, Revmacentrum
Libor  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry večer
Moc vam dekuji za odpoved.Popravdě se mi na operaci moc nechce ale pan doktor už mě objednal na březen s tím že je to potřeba zpevnit sponama nebo skobama.Fungovat se ted s tím určitě dá,vpraci me to nějak nezatěžuje ale při sportu..plavaní cvičení to bolí.V prosinci jsem ještě objednaný na CT vyšetření.čet jsem si ruzne diskuze a spoustu lidí po stabilizaci ramene znovu rameno vyskočilo a hlavne vím že me tento zakrok vyřadí v zaměstnání na par měsícu.
V příloze posílam vyšetření z magnetické rezonance.Předem děkuji za odpověd