TEP kyčle - rehabilitační centrum

TEP kyčle - rehabilitační centrum

Paja  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 Like
Čeká mě totální endoprotéza kyčle.
Ale než položím dotaz, musím nejdříve pochválit tento web, fórum a hlavně skvělé lidi co sem píšou svoje zkušenosti. A taky všechny lékaře, kteří mají čas a energii tady odpovídat.
Fakt super a klobouk dolů. To se běžně neděje.
Díky reálným zkušenostem pacientů a radám lékařů už nemám takový strach z operace.

A proč sem píšu: Nechci čekat na náhodu a chci už teď (3 měsíce před operací) začít s předrehabilitačními návyky a posilováním.
Takže jednak začínám hledat nějaké rehabilitační centrum, které toto nabízí.
A taky přemýšlím co potom.
Nejvíc se doporučuje plavání a rotoped.
Plavání mí nejde :-/ takže mi zbývá rotoped.

Začal jsem hledat a našel 2 typy a nevím, který je vhodnější :(
Ke svému ortopedovi jdu na kontrolu až za 3 týdny, tak se ho zeptám.
Ale byl bych rád za doporučení už teď. Chci si ho koupit co nejdříve a začít posilovat.

Zjistil jsem, že je více druhů rotopedů.
Jeden takový ten klasický jak ho znám
https://www.alza.cz/sport/capital-sports-cozzil-stribrny-d4802947.htm

A pak ještě další který mi připadne lepší. Doporučuje se opatrný nástup na rotoped, široké sedatko a tak..
Je to tady ten styl rotopedu:
https://www.alza.cz/sport/klarfit-relaxbike-5g-oranzovy-d4802690.htm

Připadne mi pohodlnější a hlavně ohledně doporučeného ohýbání kloubu do 90ti stupňů, přirozenější.

Mate s tím někdo zkušenost? Nebo doporučení co je lepší?
Narovinu říkám, že jsem “srab” nesnáším bolest už dopředu. Taková ta chlapská “rýmička” :)
Před moc děkuji za inspiraci.
Pavel.
Lucie  |  Moderátor
  • 636 odpovědí
Pavle, moc Vám děkujeme za pochvalu :-), snažíme se dělat vše proto, aby portál fungoval, tak jak píšete :-). Mrzí mě proto, že jste nedostal odpověď na svoje otázky...nicméně, kdo Vás bude operovat? Myslím, že se klidně můžete zeptat i operatéra, měl by Vám poradit a pak nám klidně dejte vědět, co se Vám podařilo zjistit. Alespoň to pomůže dalším, co přijdou po Vás...

Lucie

Související recenze a zkušenosti

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí