Zloměnina zánartní kosti - rekonvalescence

Zloměnina zánartní kosti - rekonvalescence

pluh  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, měl jsem zloměninu zánartní kosti (včera to bylo měsíc, co se mi to stalo), kódy mi lékař napsal S9230 a W0199. Nosil jsem sundávací ortézu a nohu nezatěžoval. Včera mi to sundal a předepsal rehabilitace (ke kterým se ovšem půjdu přihlásit až v pondělí). Myslel jsem, že rehabilitace jsou jen "pro jistotu" atd. a domníval jsem se, že již budu chodit bez problému. Ale na nohu nemohu pořádně došlápnout, je to nepříjemné a po chvíli se ozve i bolest (zejména pokud došlapuji ze špičky, tak na prstech to není moc příjemné).
Mám pokračovat a procvičovat chůzi (o berlích) nebo pro jistotu počkat na rehabilitace? A jak dlouho rehabilitace trvají? Potřeboval bych mít nohu co nejdřív v pořádku.
Mgr. Leona Roubková  |  Basic member  |  Fyzioterapie  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
doufám, že vše dopadlo dobře a nožka už je šikovná. Určitě je VŽDY po úrazech (zejména končetin) rehabilitace velmi důležitá a nutná. Po úrazech se mění pohybové stereotypy vlivem bolesti a změněné propriocepce (=hluboké čití zajišťující koordinaci a stabilizaci pohybu). Tyto stereotypy se samy neupraví a pokud nezasáhneme do tělesného schématu, špatné pohybové stereotypy přetrvávají a rozvíjí se tak pomalu funkční poruchy v celém pohybovém systému.
Mgr. Leona Roubková
fyzioterapeutka
Klinika GHC Praha

Související recenze a zkušenosti

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí