Léčba zánětu šlach u houslisty - nutná léčba

Léčba zánětu šlach u houslisty - nutná léčba

Petr  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
jsem houslista,projevily se u mne příznaky zánětu šlach.Pokud se to potvrdí
může to pro mne mít fatální následky.Je možná léčba tzv.rázovou vlnou?
Děkuji Vám za odpověď.
Petr
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 416 odpovědí
  • 84 Likes
Dobrý den, zánět šlach je poněkud vágní diagnóza. Nepíšete navíc nic o místě a typu problémů.
  • 2 odpovědí
Dobrý den, především - děkuji Vám za Vaši reakci.
Pokusím se to blíže popsat.
Místo výskytu problému : spodní část pravé dlaně - místo mezi palcem a ukazováčkem .
Objevilo se mi tam zduřelé kolečko velké asi jako 1Kč , přibližně stejného tvaru.
Dále vrchní část pravé dlaně : pobolívá místo mezi palce a ukazováčkem směrem dolů k zápěstí.
Pokud hraji na housle přesně tyto svaly se při držení smyčce značným způsobem aktivují.Nyní to řeším pár dny klidu a případně se snažím držet smyčec tak aby se zapojovaly jiné skupiny, což je ale generálně téměř nemožné.
Před pár dny jsem měl koncert , druhý den ráno jsem normálním způsobem nemohl nastartovat auto (myslím tím uchopení klíčku mezi palcem a ukazováčkem pravé ruky a následná aktivace svalů nebo šlach na místě o něž se mi jedná.
Čekají mne koncerty v Praze (Rudolfinum, Smetanova Síň - člen orchestru ) a dále v Berlíně a v Londýně ( sólový recitál a komorní hra - kvarteto ) .
Pokud se to nezlepší tak je budu muset zrušit .
Děkuji Vám předem za Vaši odpověď.

Reakce na Petr

Mgr. Michal Joshua Frána  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 397 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
Potíže které popisujete jsou známkou přetížení jednotlivých svalových skupin. Nemusí se automaticky jednat o zánět šlach, ale nejpravděpodobněji o blokádu palce v oblasti zápěstí a dále četná svalová zřetězení po celé horní končetině s bloky v dalších segmentech. Pokud nedojde ke změně v patologickému pohybu, tak se může z těchto obtíží vytvořit lokǎlně "i zánětlivé ložisko".
Pokud by jste měl zájem o vyšetření a případnou terapii včetně výkonného laseru, kterým je vhodný k vašim obtížím, můžete nás kontaktovat.
S pozdravem Frána
Josh FYZIO Praha 5 - Anděl
XXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Petr

MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 416 odpovědí
  • 84 Likes
neviděl bych to až tak, tragicky .Určitě bych v tuto chvíli nešel do žádné rázové vlny . Bohužel efekty jsou člověk od člověka a pokud jste tlačen časem, nelze si dovolit "experimentovat". Myslím, že si ještě zahrajete. Vidím, že jste z Prahy . Zkuste kontaktovat paní Mgr. Dagmar Mosteckou v XXXXXXXXXXXXX. Spolupracuji s ní a mohu doporučit. Prvořadé bude manuální ošetření . To znamená , že bude potřeba uvolnit svaly ovládající zápěstí, palec a prsty. Naučí vás rovněž základům samoprotažení a myslím, že bude za pár dnů po problémech.

Reakce na MUDr. Tomáš Vilhelm

• 2 odpovědí
Díky moc.Hned ji napíšu ...

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Léčbu tenisového lokte pomocí rázové vlny jsem podstoupila. Bolest v dané oblasti ustoupila, ale ještě mě čeká kontrola. Jelikož mám také bolesti v zápěstí a předloktí tak předpokládám, že to nebude návštěva poslední. Ji... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí