Lymfatický systém po operaci prsou

Pettrah89  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 17 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, 16.1 jsem podstoupila zvětšení prsou, ráda bych se zeptala, zda je možné, že mě lymfatický systém nefunguje jak má? Dneska jsem si všimla, že mám jednu nohu větší jak druhou, není to nic drastického o 2 cm, ale vím že před operací jsem to měla souměrne. Pamatuji si, že když jsem dojela z kliniky, tak první dva týdny mě noha trnula a byla taková "tupá" musela jsem ji pořád dávat do jiné polohy, takový zvláštní pocit. Nijak jsem to neřešila, myslela jsem si, že je to skrz to že spím na zádech, ale po dnešku nevím. Chtěla bych se zeptat zda se to spraví a nebo jaka jsou možnosti nápravy? Děkuji za odpověď
Amaryllis Centrum Praha  |  Premium member  |  Praha
  • 94 odpovědí
  • 28 Likes
Dobry den,
Kazda operace je rizikova a stat se muze cokoliv. Urcite si zajdete na cevni vysetreni s ultrazvukovou diagnostikou zil dolnicch koncetin co nejdrive,aby byla vylioucena zilni trombosa/ev.pokud by byla zjistena,tak s lecbou hned.
Vice faktoru muze spolu souviset, s timto utcite zacnete co nejdrive.
Drzim palce, Dr.Takacsova, Amaryllis Centrum.
MUDr. Eva Nývltová  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Svitavy
  • 32 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
první věc, která přichází v úvahu v souvislosti s operačním výkonem je následná trombosa žil dolních končetin. Je nutno navštívit lékaře, vyšetřit krev na D-dimery a provést ultrazvukové vyšetření žil. Pokud by se jednalo o tuto diagnosu, je třeba začít s léčbou neprodleně! Končetinu bych doporučila bandážovat. MUDr Eva Nývltová

Související recenze a zkušenosti

anitaprec 28.11.2016
Spokojený/á

Jsem tu moc spokojená, paní Řehořková mi udělala balíček kosmetické péče na celý rok, takže si sem chodím pravidelně jednou měsíčně odpočinout a zarelaxovat např. na diamantová abraze, LPG, neinvaziv... Více 

1 Like   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí