Otoky dolních končetin( hlavně večer)

Adél  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už delší dobu u sleduji otoky nohou. Ráno se vzbudím a nohy mám celkem štíhlé, po celém dni, hlavně večer, mám nohy oteklé. Mohlo by to souviset se špatným lymfatickým systémem? Popřípadě co dělat? Stačí chodit na pravidelné lymfodrenáže?
Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Jana Synková  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Plzeň
  • 147 odpovědí
  • 50 Likes
Dobrý den,
lymfodrenáže ano ale samozřejmě je lepší tento problém prokonzultovat se specializovaným lékařem, který Vám přesněji řekne další postupy léčby.
Amaryllis Centrum Praha  |  Premium member  |  Praha
  • 96 odpovědí
  • 28 Likes
Dobry den,jiste na prvnim miste byste mela navstivit angiogickou ambulanci,kde se cevni lekar zameri na funkcnost Vaseho zilniho reciste dolnich koncetin. Ultrazvukovym vysetrenim zkontroluje toky v zilach a ev vylouci ci potvrdi zilni chlopenni nedomykavost. Je docela pravdepodobne dle Vami uvedenych informaci,ze mate pocinajici zilni nedostatecnost..pokud byste mela na nohou i krecove zily,metlicky, tak jde o dalsi priznak tehoz. Pozadejte sveho PL o doporuceni na cevni vysetreni ,cekaci terminy jsou vsak dlouhe..nutno ale mozny uzaver zil vyloucit jeste pred absolvovanim lymfodrenaze! Nase cevni ambulance s pojistovnou nespolupracuje a muzeme Vam nabidnou termin vysetreni co nejdriv. Jiste se Vam budeme radi venovat i ohledne lymfodrenazi. Tel.c.k objednani jest :  222 ... Zobrazit číslo 222 210 237  Telefon , Amaryllis Centrum. Preji hezky den,MUDr. Z. Takacsova, cevni lekar.
Adél  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, tak jsem s tím byla u lékaře a čekala jsem, že mě tedy pošle na nějaké vyšetření, ale tak se nestalo. Bylo mi řečeno, že to mám ze špatné obuvi a že mám nejspíše špatnou klentbu. A když přišla otázka, co teda s tím, tak odpověď byla, že jedině zdravotnické vložky do bot.
No... přijde mi dost zvláštní, aby mi ty nohy otékali až do nekonečna a nešlo s tím normálně nic dělat, kromě zdravotnické obuvi.

Reakce na Adél

Amaryllis Centrum Praha  |  Premium member  |  Praha
  • 96 odpovědí
  • 28 Likes
Dobrý den,

je pravděpodobnější, že jde o priní známky žilní nedostatečnosti... krom toho ohledně klenby/ chodidla se Vám může odborně vyjádřit leda podiatr, nebo ortoped.
Medicína je rozsáhlá věda a bez vyšetření odborníkem by to bylo vždy jen " řádkové diskutování".
Tak že co s tím? vhodné by byly alespoň elastické podpůrné podkolenky s nošení během celé Vaší pracovní doby, zvážit nasazení medikace - venotonika, to ale spíše v letním období... nenosit břemena a vyvarovat se nárůstu tělesné váhy.
Tolik k tomu takto nadálku... ale vyetření cévním lékařem včetně UZ vyšetření vidím jako důležité...ještě před započetím lymfodrenáží.

Přeji příjemný zbytek dne, Dr. Takácsová, Amaryllis Centrum.

Související recenze a zkušenosti

anitaprec 28.11.2016
Spokojený/á

Jsem tu moc spokojená, paní Řehořková mi udělala balíček kosmetické péče na celý rok, takže si sem chodím pravidelně jednou měsíčně odpočinout a zarelaxovat např. na diamantová abraze, LPG, neinvazivní facelifting, mikr... Více 

1 Like   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí