Estetická úprava chrupu keramickými fazetami

Estetická úprava chrupu keramickými fazetami

Marcela  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 Like
Dobrý den, od dětství mám "špatné" zuby, téměř všechny "polepené" amalgánem. Po roce 1994 mám u předních zubů výplň obnovenou bílou. Na předních ploškách zubů se mi od dětství tvoří barevné fleky,začínaly od béžové, které časem tmavnou na hnědou. Později se v některých "flecích" vytvořila i "dírka"- kaz. Jedničku a trojku nahoře nemám ještě ošetřenou, a na nich fleky tmavnou...Moc se tím celý život trápím. Možná je "barvení zubu" pozůstatek neléčené Celiakie, což mi ale můj dentista vyvrátil. Připadá mi, že nemá zájem to řešit. Zkusil sklovinu přebrousit plošně (mám dojem že gumou) a řekl, že s tím nic nepůjde. bylo mi jasné, že obrusem to nepůjde, protože to není zanesená sklovina, ale problém, který vychází zevnitř zubu. Bála jsem se cokoli říct, pan doktor je nepříjemný a očividně si užívá situace, že pacienti nemají moc na výběr, kam by zašli, natož, aby si dovolili požádat o něco nestandartního, ale estetického. Šlo by tohle vyřešit fasetkami, případně i zamaskovat mezeru mezi jedničkou a dvojku (stejná "1" viz výše)? Mám dojem, že zuby "sedají", nahoře mi zub žádný nechybí, mezera je velká již 2 mm ...Je mi 56 let. Také prosím o info s cenami podobných úprav. Děkuji moc, netrpělivě budu čekat na odpověď. S pozdravem a celoživotní touhou po krásném úsměvu , M.P.
MUDr. Roman Kadlec  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 17 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď - pokud ještě máte zájem o estetickou úpravu svých zubů, u nás provádíme léčbu bezpreparačními fasetami. Nejvhodnější by byla konzultace a přímo na míru sestavení léčebného plánu i s uvedením ceny dle rozsahu.
Bezpreparační fasety jsou ultratenké, ale velmi silné keramické plátky, které se aplikují na přední zuby, s minimálním obrušováním.

Přeji Vám krásný den plný zdraví

MUDr. Roman Kadlec,
primář stomatologického odd. kliniky Esthesia Praha
tel.: XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí