Celokeramická onlej, inlej, overlej

Inlay, onlay, overlay se liší pouze velikostí a částí zubu, kterou překrývají. Jde o druh ošetření, při kterém je do zubní kavity zafixována keramická výplň. Tato metoda je indikována především v případech, kdy zbylo již jen velmi málo vlastní zubní tkáně a není tudíž možnost dalšího ošetření běžnou výplní. Představuje tak plynulý přechod mezi ošetřením klasickou výplní a ošetřením keramickou korunkou.

Keramickou inlay je možno zhotovit buď metodou nepřímou ve spolupráci se zubní laboratoří, kdy je na základě otisku specialistou zhotovena keramická výplň a při druhé návštěvě je inlay pevně fixována.
Pokud zubní ordinace disponuje technologií CAD/CAM, je možno zvolit metodu přímou, kdy je v jedné návštěvě zubní ordinace, na základě 3D modelu, vyfrézována a následně fixována keramická inlay.

Výhodou keramických inlayí je jejich dlouhá životnost a odolnost, napohled jsou vysoce estetické, nealergizují a jsou plně biokompatibilní. Jako jediná nevýhoda se může jevit vyšší cena inlaye, ale po sečtení všech zmíněných plus, které tato metoda pacientům přináší, jde o velmi efektivní řešení.

Aktualizováno: 23.7.2012

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Doktor ve Vašem okolí