Pokud vás příroda obdařila krásnými zuby a vy přesto toužíte po dokonalejší kráse, můžete své zuby nechat ozdobit klenotem. Váš úsměv pak zcela jistě zaujme dvojnásob.

Co jsou to dentální klenoty?

Dentální klenoty jsou speciální ozdoby, například diamanty nebo jiné kamínky, které mohou být bez následků připevněny na vaše zuby.

Jste vhodným kandidátem pro připevnění dentálního klenotu?

Pokud toužíte ozdobit svůj úsměv klenotem a vaše zuby, na které má být klenot upevněn, jsou zdravé, můžete být vhodným kandidátem pro jejich upevnění. Je třeba zvážit své představy a uvědomit si, že dentální klenot bude novým výrazným prvkem vašeho vzhledu. Připravte se na to, že budete zaujímat pohledy lidí, kteří budou ve většině případů krásu vašeho ozdobeného úsměvu obdivovat, ale mohou jej také považovat za výstřední.

Před upevněním dentálního klenotu

clenot
Dentální klenot po aplikaci

Při konzultaci s lékařem si zvolíte klenot i zub, na který má být klenot připevněn. Lékař zhodnotí stav vašeho zubu a v případě, že je výrazně poškozen, může doporučit klenot upevnit na jiný zub. Můžete také využít odborných zkušeností a estetického cítění lékaře a nechat si poradit s výběrem klenotu i zubu na, který má být klenot upevněn tak, aby váš úsměv byl skutečně dokonalý.

Anestezie

Upevnění dentálního klenotu je zcela bezbolestné a nevyžaduje žádné znecitlivění.

Způsob upevnění dentálního klenotu

Po dokonale provedené ústní hygieně je klenot nalepen na zub pomocí adhezivní látky, která je podobná té, kterou jsou připevněna fixní rovnátka. Výhodou tohoto postupu je, že nedochází k poškození zubní skloviny.

Po upevnění dentálního klenotu

Patrně bude několik hodin trvat, než si navyknete na drobný klenot v ústech. Lékař vám poskytne veškeré instrukce ohledně péče o dentální klenot. Základem je dokonalá ústní hygiena.

Lze dentální klenot odstranit?

Protože dentální klenot je na zubu upevněn pomocí látky, která nepoškozuje zubní sklovinu, lze jej bez následků odstranit
či vyměnit.

Jak dlouho vydrží upevnění dentálního klenotu?

Upevnění dentálního klenotu může vydržet poměrně dlouhou dobu, je však limitováno namáháním ozdobeného zubu a péčí o něj. Pokud se dentální klenot předčasně uvolní, je možné jej znovu bez následků upevnit.

Aktualizováno: 9.3.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Dentální klenoty - Novinky

Cesta k zářivému úsměvu: dentální šperky

Asklepion - Institut klinické a estetické...

Ústa a jejich okolí jsou díky centrální pozici v dolní třetině obličeje častým cílem bodyartu, tj. zkrášlování těla. Posledním...

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí