Healozone (ozónová terapie kazu)

HealOzone je léčebná technologie, která vytváří kolem napadeného zubu přímo v ústech pacienta vakuum. To způsobí, že dojde k deaktivaci bakterií způsobujících zubní kaz. Následnou řízenou remineralizací je dosažena obnova zdravé struktury zubu. Metoda je šetrná a bezbolestná, ošetření zabere 20 – 60 sekund.

Po léčbě zubního kazu metodou HealOzone zasahuje ozón až do 3 mm kazem poškozené zubní tkáně. Po ošetření není třeba provádět vyplnění defektu vůbec, nebo se pouze zalijí kompozitní pryskyřicí a následně zaleští. HealOzone je technika vhodná i k zastavení hlubokých a rozsáhlých kazů. Využívá se také k léčbě zubního kazu u dětí. Dalším využitím HealOzone je léčba aftů, oparů, akné

Technologii HealOzone je možno využít i k léčbě nemocí měkkých tkání, jako jsou afty, herpes, akné a infekční koutky. S ohledem na dezinfekční účinek ozónu je možné jím nahradit také výplachy v kořenovém kanálku.

Aktualizováno: 22.4.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Doktor ve Vašem okolí