Zirkonové (celokeramické) implantáty

Jedná se o zubní implantáty vyrobených výhradně ze zirkonoxidové keramiky. Jsou vhodní i pro osoby s alergií na běžné implantáty nebo pro osoby s tenkými měkkými tkáněmi. Jsou vyrobeny z jednoho kusu, což usnadňuje jejich zavádění a prodlužuje životnost.

Zirkonové implantáty jsou k dispozici v mnoha tvarech a barevných odstínech, jejich další předností je výrazná mechanická odolnost.

Zavádění zirkonového implantátu

Zavedení implantátu předchází pečlivé vyšetření, výroba obvykle zabere jeden až dva týdny. Implantáty se zavádí do bezzubého dásňového výběžku při znecitlivění. Sliznice kolem zavedeného imúlantátu se formuje přibližně 1- 2 týdny, vlastní vhojování implantátu trvá 3 - 6 měsíců. Zirkonové implantáty jsou vhodné jako více šetrná alternativa k zubnímu můstku, kdy je třeba zbrousit zdravé okolní zuby.

Aktualizováno: 22.4.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Doktor ve Vašem okolí