Horečka v těhotenství

Horečka v těhotenství

Mořická eva  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
dobrý den, moc bych prosila o odpověď. V roce2000 jsem měla samovol. potrat, po léčení se mi v roce 2003 narodil syn(rizikové) a poté znova vyšetření a léčení neplodnosti, te´d zjištěno podle 4 testů těhotenství.Navštívila jsem co nejdříve svého gynekologa, který mne prohlédl,řekl že zatím nic nevidí, těhotenství ani nepotvrdil ani nevyvrátil a dodal ať se předčasně neraduju,že i kdyby šlo o těhotenství, nemusí to být na tom správném místě kde to být má.Nemám žádné bolesti břicha,tak jsem docela vystresovaná jestli může jít o mimoděložní těhot.?Proč mi pan doktor nevzal třeba krev aby se vědělo jestli jsem v jiném stavu?Zatím mi to vždy podle testů vyšlo, ale už je tu otazník nad tím, co když je to jinde než má být?Jednal pan doktor správně? Další otázka se týká chřipky na začátku těhotenství.Mám již 3 dny horečky 39 až 40°c,druhý den mne vzal manžel na pohotovost, řekla jsem o horečkách, které byly evidentně znát a bolesti na prsou,taky že jsem začátkem těhotenství, načeš se na mne pan doktor podíval asi ze 2metrů, prý je to chřipka, mám se vyležet a brát paralen, ani mne neprohlédl, prý ať neplatím zbytečně 90kč.Ptala jsem se zda jít ráno k doktorce, ale odpověď zněla, že je to zbytečné.Dělám si tedy zábaly, hodně piju, ale jsem vyčerpaná. Může horečka ublížit plodu? Připadám si jak Alenka v říši divů.Děkuji za Vaši odpověď, s pozdravem Mořická
Markétra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Jsem v 11 týdnu těhotenství a už třetí den mám horečku nad 38 a rýmu,jsem strašně vyčerpaná a bolí mě celé tělo.Byla sem u své obvodní lékařky a ta mi řekla že do třetího měcíce to budu muset přežít bez veškerých prášků,že paralen obsahuje nějaký paracetamol nebo co a že díky němu vznikají vady plodu a že acyrpyrin vůbec a ibubrufen způsobuje potrat.Poraďte mi co mám dělat každý asi na to má jiný názor ale kterému mám věřit,nechci o miminko přijít ani mu nějak ublížit.Předem děkuji za odpověd.

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 973 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den,

pokud máte teploty nad 38 stupňů tak si můžete vzít Paralen,

S pozdarvem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

lenulienka18  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobry den,Som v siedmom tyzdni a pet dni tehotny ale pred troma dnami som bola u zubara na prehliadku a asparvil mi 2kazy v zadu,odvtedy ma zuby statne bolia a neviem co mam robit,ci mozem zobrat tabletku od bolesti a ak ano tak aku?dakujem za vasu odpoved ,Lenka

Reakce na lenulienka18

lenulienka18  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobry den , som v osmom tyzdni a tak som bola na prehladke u zubara,zistil mi 2 kazy a tak ma objednal a spravil mi to...lenze dneska je treti den co ma už boli ta cast jak mi zuby vrtal a blomboval a neviem co mam robit,ci možem zobrat tabletku od bolesti a ak ano tak aku tabletku? Dakujem za vasu odpoved ...

Reakce na lenulienka18

• 973 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den,

můžete si vzít Paralen/Paracetamol 500mg/ pokud bolest setrvává je lépe navštívit zubaře

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na lenulienka18

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Premium member  |  Praha
  • 596 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Můžete bez obav užít například Paralen. Rozhodně ale doporučuji, poradit se se zubařem.
MUDr. Jan Šulce
1985  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, včera jsem zjistila, že jsem těhotná, doktorka to potvrdila s tím, že se jedná o 5 tt a hodnoty v krvi jsou ještě nízké a mám přijít příští týden na celkový odběr. Přes den jsem měla pár horečnatých stavů a večer 37.4 chtěla bych se zeptat, jestli když si vezmu Paralen, jestli tím neublížím plodu. velmi děkuji za případnou odpověď
  • 973 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den,

Paralen je lék volby ale nejlépe když je teplota 38 a více,

S pozdravem,

MUDr Ilíč
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosim Vás potřebovala bych poradit. Od pondělka mám vysokou teplotu, 38-39C a jsem ve 31tt tehotenstvi. Jela jsem k doktorovi,který mi predepsal Penicilin,ze to bude asi viroza? Ale ten preci na virozu ani na chripku nefunguje ne?Tak ho neberu a teplotu srazim jen Paralenem.Dneska je patek a mam porad skoro 39C a je mi strasne divne,ze nemam zadne jine priznaky,ani kasel,ani v krku me neboli,ani rymu, nic! Jen mam takovy flekaty jazyk a strasne me boli nohy a svaly. Muze se jednat opravdu o virozu nebo chripku? dekuju moc za odpoved Sekulova
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 50 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, patrně se na základě předchozí virozy rozvinula bakteriální infekce, bude na místě antibiotika vybrat. V tomto stádiu (31.týden těhotenství) je Penicilin bez rizika pro dítě. XXXXXXXXXXXXXX
anonym  |  návštěvník  |  Sardinie
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem v 6týdnu těhotenství, již vše potvrzeno, mam Chrohnovu chorobu ale v klidové fázi i po celou dobu mam horečky 37.2 až 37.4 ale chytla sem asi chřipku celý den ležím v posteli a léčím se tedy jen čaj a postel ale večer mi stoupla teplota na 37.7 a mam strach abych neohrozila plod doma žádné léky nemam a vím že bych nic brát neměla ale že je důležité srazit horečku a proto sem si vzala půlku aspirinu,co mám dělat k doktorovi jdu až v pondělí večer a bojím se abych něco nepokazila..moc děkuji za odpověd
Jaroslava  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám vnitřní horečku bolí mě hlava jsem ve 2mesíci a bojím se o své miminko poradíte mi prosim.děkuji za odpověd

Nemoci v těhotenství - Související videa

Doktor ve Vašem okolí