Velikost plodu - miminko je v 37. týdnu menší

Velikost plodu - miminko je v 37. týdnu menší

Aneta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, dnes jsem na konci 37 týdne těhotenství, moc bych vás prosila o radu na začátku tohoto týdne (36+1) mi přeměřovali miminko do této doby miminko odpovídalo velikostně týdnů spíše bylo cca o 2-3 dny větší. Teď najednou na začátku 37 tydnu mi řekli, že miminko je o týden menší ( podle měření hlavičky, bříška , stehenní kosti) odhadovaná váha 2500g . Chci se tedy zeptat mohlo by to znamenat, že minko začalo být špatně vyživované nebo jiný problém ? Nikdo mi k tomu bohužel nic neřekl. Předem mockrát děkuji za odpověď
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 491 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den Aneto, 1 týden je v toleranci, a bere se jako drobná diference. Velikost z rozměrů počítá software, i mezi jednotlivými metodikamijsou drobné rozdíly, cca pod 1 týden. Měření po 35. týdnu gravidity nemá moc smysl.,Důležitější je spíše stav placenty a množství plodové vody, což lze UZ zjistit, a v pozdější fázi kardiotokograf. Při vyšetření se na to zeptejte a zatím buďte v klidu :-) Mějte se hezky , V. Slavík

Související recenze a zkušenosti

Halucha 4.10.2019
Spokojený/á

Paní doktorka Krouželová je úžasná. Velmi empatická, neuvěřitelně šetrná, přátelská a má opravdu upřímný zájem o pacienta, je pečlivá. Vřele mohu doporučit. Moc mne mrzí, že odešla z Brna, kde jsem byla její pacientkou. ... Více 

Spokojený/á

K paní doktorce Frisové jsem chodila již 3 těhotenství a vždy jsem byla maximálně spokojená. Co se týče prenatální diagnostiky a ultrazvuků je MUDr. Frisová jednoznačně špičkou ve svém oboru, máte pocit, že jste opravdu ... Více 

Doktor ve Vašem okolí