Poradna bez prohlídky

Poradna bez prohlídky

Veronika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,termín porodu mám stanovený na 10.2.Včera jsem byla u doktora na kontrole v 36.týdnu.Pan doktor mi neudělal žádné vyšetření,pouze opsal řádek podle minulého týdne.Přitom jsem ho žádala o vyšetření,neboť jsem prvního syna rodila akutním císařem právě v 36.týdnu kvůli prasklé plodové vodě,konce pánevního a pupečníku kolem krku.Doktor mi pouze na mé žádosti přiložil snímač UTZ na břicho ve stoje,kde mi ukázal,že miminku bije srdíčko po dobu 10 vteřin.Přesně řekl:"Jo?Vidíte?Akce tu je.Jo?Vidíte?Pohyb tu taky nějaký je."Neudělal žádné jiné vyšetření,ani ruční,ani ultrazvukové,dokonce ani nepoměřil hlavičku,prostě nic.Když jsem se ho zeptala,jestli je teda jinak vše v pořádku,jestli mám ještě dost plodové vody,tak mi na to pouze odpověděl,že jí nevypustil,tak že nemá kde utéct.Když jsem se ho zeptala,jak to teda vidí bez toho vyšetření,tak mi řekl,že to stejně už ovlivnit nemůže,že jestli jsem otevřená,tak můžu klidně porodit,že kluk vypadá dost velký a pokud jsem zavřená,tak ať beru magnesium,protože jsem si mu stěžovala na bolesti,které mi minulý týden trvaly i celý den v kuse - od osmi rána do devíti večera.Ještě musím podotknout,že si tento doktor ještě od každé těhotné vybírá 50,-- každý měsíc.

Takže k mému dotazu.Kdy mám nárok na přepis už vyšetření do nemocnice a monitor a jestli se tam můžu jít přihlásit sama od sebe.

Předem děkuji za odpověď,opravdu jsem už zoufalá.Přeci jen začínám 37.týden a nedokážu si představit,že mi příští týden opět pan doktor neudělá vyšetření s tím,že je to stejně zbytečné.Do nemocnice mě chce poslat poprvé až v 39.týdnu,to jsem se ho ptala před týdnem.

Děkuji moc za odpověď.Nevludová
MUDr. Jiří Táborský  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 7 odpovědí
Dobrý den, to, že Vám v minulé graviditě odtekla předčasně plodová voda (v 36.týdnu) nenese naštěstí
podobné riziko do těhotenství současného. Měření velikosti plodu ultrazvukem po týdnu je nepřínosné pro možnou odchylku danou nepřesností UTZ přístroje a množství plodové vody pokud Vám neodteče se za tak krátkou dobu dramaticky nezmění.
Naopak vyšetření porodních cest "rukou" by spíše proběhnout mělo, pokud si Vás Váš lékař pozval na poradnu. Patří to k tomu.
Co se týče vybírání poplatků u těhotných - pokud neplatíte za nějaký konkrétní nadstandard, tak žádný důvod k tomu nevidím. Stížnost můžete podat na Vaši zdravotní pojišťovně. Váš lékař má bezpochyby ve smlouvě, že za výkony hrazené plně pojišťovnou nic vybírat nesmí. Vyjímkou jsou 30 Kč regulační poplatky -ty se ovšem neplatí v těhotenských poradnách a dále nadstandardní služby.
  • 4 odpovědí
Děkuji moc za odpověď.Můj gynekolog je soukromý,nehraje to v tom roli?A nevíte,zda se můžu sama přihlásit už na prohlídky do nemocnice?Přeci jen mu nevěřím a mám strach,ať se něco nepodcení.Ostatní těhotné chodí na monitor již v 36.týdnu,já jsem již v 36+3.Tento týden mi nedělal žádné vyšetření,i když jsem u něj byla a příští týden mám jít k němu znova,ale to už bych nerada,když se od něj vůbec nic nedozvím.Trvala jsem na UTZ i z toho důvodu,že v minulém těhu jsem v 35.týdnu už dosti nevyživovala a kluk se mi narodil s váhou 2,26 kg. Děkuji Nevludová
OG GROUP MEDICAL CENTRE s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 79 odpovědí
Dobrý den, do porodnice se můžete přihlásit už od 36. týdne těhotnství. Máte-li tedy negativní zkušonosti s Vaším gynekologem, tak bych po porodu vyhledala nového. Jinak jeho chování je velmi nemorální a máte právo si na něj ztěžovat.S pozdravem OG Group Medical centre Dvořáková
  • 4 odpovědí
Děkuji moc,moc jste mi pomohli!!! Nevludová
MUDr. Jiří Táborský  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 7 odpovědí
Ani soukromý gynekolog, pokud má smlouvu s Vaší pojišťovnou (asi má, jinak byste si vyšetření musela platit, a to mnohem více než 50 Kč)nesmí vybírat zmiňované poplatky - nejedná-li se o nadstandard.
Do porodnice se můžete přihlásit sama, otázka je, jestli budou ochotni se o Vás starat (z kapacitních důvodů) již od 36. týdne. Co se týče monitoru, tak není žádné doporučení, aby se plošně prováděl u těhotných měsíc před termínem.
Veronika  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jestli je pravda když jsem v těhotenství na neschopence že si budu muset objednu kontrolu hradit sama? Jsem u pojištovny OZP. A jestli mám nárok na neomezené vycházky? Nejsem na neschopence kvůli zdravotnímu stavu,ale kvůli namáhavé práci. Pracuji jako prodavačka a stojím 12hodin na nohou,kvůli tomu mě začlo bolet pod bříškem,kyčle a záda. Na vycházky se ptám protože mám ještě jedno dítě který je ve školním věku a musím ho doprovázet na jeho kroužky. Když jsem prosila pani doktorku tak mi řekla,že bych musela být po nějaký operaci. Je to prosím pravda?? Moc děkuji za odpověd. Novotná
sony  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, 18.2.2012 začala mens. trvala do 24. 2.podle některých výpočtu bych mala mít ovulku kolem 3 - 4.3 styk jsem měla pravidelně obden již od 27.2 až do 8.3 myslíte že by nám to mohlo vyjít s otěhotněním? Neměřila jsem si žádnou teplotu tak ani nevím zda ovulace proběhla, jen jsem měla bolesti vaječníku kole toho 4.3 a pruhledný hlen asi od 2.3 test jsem si dála dnes a nic, menst. bych mela mít 17-18.3 mám ještě s testováním počkat.Mockrát Vám děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 973 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den ,

pro sledování ovulace a určení k bude vhodný PS je nejlépe to sledovat na UZ tzv. folikulometrie.Test si idělejte jen když se menstruace opozdí
cca 1 týden.

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

• 3 odpovědí
Děkuji za odpověď, dnes mi z prsou začala vytékat po zmáčknutí bílá tekutina, nikdy dříve se mi to nestalo nevíte o co by mohlo jít? Měřením bazální teploty jde také zjistit den ovulece? kolik bych měla mít C? Mockrát Vám děkuji za ochotu odpovídat

Reakce na sony

• 3 odpovědí
Děkuji za odpověď, dnes mi z prsou začala vytékat po zmáčknutí bílá tekutina, nikdy dříve se mi to nestalo nevíte o co by mohlo jít? Měřením bazální teploty jde také zjistit den ovulece? kolik bych měla mít C? Mockrát Vám děkuji za ochotu odpovídat.
Myas  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem v 15+3 týdnu těhotenství.Těhotenství částečně uměle vyvolané.Je mi 38 let. První těhotenství.Můj gynekolog mě až do 3 měsíce nechtěl mít v péči,po té co se povedlo otěhotnět,sdělil že nemám chodit dříve na kontrolu dokud neukončím 12 týden.Volala jsem mu v 10-týdnu a objednávala se že nemám žádné vyšetření co mají být v 1.trimestru ale sdělil že není nutné at zavolám až v tom 12-tém,to jsem učinila ale i poté mi sdělil až přijdu až ve 14 týdnu.Teprve pak mi sestra vyhotovila těhotenský průkaz a ptala se na výsledky. Žádné testy ,vyšetření ani výsledky nemám neb mi je nikdo neudělal. Jediné co jsem si zařídila sama,byl 1.screening někde jinde,neb jsem se dočetla, že je to nutné.Co všechno kromě toho jsem měla podstoupit za vyšetření do své karty a na konci 1 trimestru? Gynekolog mi sdělil když mě konečně přijal,že mě vlastně nechce mít v péči neb budu mít rizikové těhotenství a že mě někomu přehodí. Za měsíc mi na zavolání řekne jestli si mě někdo vezme.To už se mi bude blížit 2 screening.Přemýšlím nad tím že bych zvolila někoho vhodného kdo se zabývá rizikovým těhotenstvím v Praze,poradili by jste nějaké centrum? Mezi mé potíže patří Myasthenie,prolaps mitrální chlopně 2 st.-nyní oboje v klidovější fázi.Myslím že bych měla být více sledovaná než jsem dosud. Děkuji za radu.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí