Jak probíhá cévkování

Jak probíhá cévkování

Eliška  |  návštěvník
Dobrý den pane doktore. Chtěla jsem se zeptat, manžel má zvětšenou prostatu, bere na to léky a ted mu lékař oznámil že musí jít na nějaké cévkování aby věděl co tam je. Mám o něj velký strach a popřípadě na operační zákrok. Chtěla jsem se zeptat co tam může mít a co je to za zákrok. Jestli může potom chodit a jake potíže s toho můžou nastat. Manžel se bojí že se bude počurávat, je mu teprve padesát let. Moc se o něho bojím. Prosím odepište. Děkuji Eliška.
MUDr. Martin Drábek  |  Premium member  |  Urologie  |  Brno
  • 39 odpovědí
  • 16 Likes
Dobrý den,
pravděpodobně se bude jednat o urodynamické vyšetření, které slouží k vyšetření funkce močového měchýře. Při tomto vyšetření se zavádí tenká cévka do močového měchýře a měří se tlaky v močovém měchýři a uretře. Riziko inkontinence po tomto vyšetření nehrozí. V případě nutného operačního řešení pro nezhoubné zvětšení prostaty je riziko pooperační inkontinence 0-2% dle typu zákroku. Toto je nutné podrobně probrat s ošetřujícím lékařem.

Přeji hezký den.

MUDr. Martin Drábek
www.uroclinic.cz
prim. MUDr. Josef Stolz MBA  |  Premium member  |  Urologie  |  Praha
  • 29 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
předpokládám, že pan manžel má zbytněnou prostaty a z toho rezultující potíže s močením. Dle Vašeho dotazu jsem pochopil, že jeho ošetřující lékař mu doporučil provedení cystoskopie- prohlédnutí močové trubice, prostaty a močového měchýře zevnitř. Jedná se o ambulantní, diagnostický výkon, který probíhá v lokálním znecitlivění, trvá cca 5 minut .Tento výkon je obvykle dobře tolerován a nemívá obvykle zásadní komplikace. Na základě tohoto vyšetření a samozřejmě již předchozích testu může urolog kvalifikovávaně doporučit další postup léčby potíží nemocného ( farmakologická terapie, operační léčba...)
Pokud budete mít další otázky, neváhejte se se k nám objednat, rádi vám odpovíme na Vaše další dotazy
S pozdravem Josef Stolz, Uroklinikum

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí