Léčba Peyronieho choroby

Při chorobném zakřivení penisu (Peyronieho choroba) dochází k tvorbě vláknité tkáně na vnější stěně penisu. Díky tomu dochází k zakřivení penisu (až o 90°), k problémům s erekcí, zkrácení, sevření a ztrátě citlivosti. Při této léčebné rekonstrukční metodě je vazivová tkáň odstraněna a erektilní tkáň kvalitně obnovena.

Peyronieho choroba pred a po nahled
Před a po (copyright: UGRS International)

Vazivová tkáň brání, aby se erektilní tkáň během erekce roztáhla. Je-li vazivová tkáň pouze na jedné straně penisu, dochází k výraznému zakřivení penisu. Obvyklé operační postupy narovnávají penis tak, že je chirurgickým stehem zkrácena i zdravá strana. Původ nemoci je tak zcela zachován. Dojde k výraznému zkrácení penisu až o několik centimetrů, což je pro mnoho pacientů zneklidňující až deprimující.

Při rekonstruktivní technice, která může být prováděna jen některými specializovanými centry, je ložisko nemoci odstraněno a erektilní tkáň je pomocí moderního implantátu zrekonstruována. Penis je narovnán, aniž by byl zkrácený, při plném zachování funkce. Ostatní symptomy vyvolané tímto onemocněním jsou rovněž odstraněny. Celkový zákrok trvá ca. 2 hodiny. Řez je tenký a plochý a zůstává schovaný na vnitřní straně předkožky. U obřezaných mužů je pro tento účel použita jizva z obřízky. Primární fáze hojení trvá 3-5 dní. Sport a pohlavní styk by měl být vynechán 5 týdnů, aby nebyl narušen výsledek.

Aktualizováno: 13.10.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Doktor ve Vašem okolí