Ultrazvukové vyšetření v urologii

Ultrazvukové neboli sonografické vyšetření v urologii se využívá při určování tvaru, velikosti a vnitřní struktury ledvin, močového měchýře, prostaty a varlat. Lze tak diagnostikovat vrozené i získané vady, močové kameny a nádory močových cest. Speciálním typem je vyšetření prostaty tzv. TRUS - transrektální ultrasonografie prostaty. Ultrazvuková sonda je zavedena přes konečník.

Aktualizováno: 28.4.2010

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Ultrazvukové vyšetření v urologii - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Ennio 27.10.2016
Spokojený/á

Jsem velmi spokojen. Po vyšetření jsem dostal lék, krerý zabral. Při srovnání např. s australským přístupem k pacientovi, tak stejně vysoká profesionální úroveň a navíc přátelštější přístup.

Spokojený/á

Naše zkušenosti s manželem byly úplně katastrofální od mala manžel prošel mnoha vyšetřeními a pořád nic nikdo nevěděl a vymlouvali se na různé věci, po hledání na internetu jsme našli pana doktora a prošli vyšetření u kt... Více 

Doktor ve Vašem okolí