Zkrácení šourku

Zkrácení šourku (zmenšení šourku) je již běžný operativní zákrok. K prověšení šourku může dojít z různých důvodů. Je považován především za kosmetický handicap, na funkcionalitu nemá tento jev žádný vliv.

Jde o jednoduchý zákrok prováděný ambulantně. V případě žádosti je možné provést zmenšení šourku v celkové anestezii. V takovém případě je doba jeho trvání cca 1 hodinu. Po zákroku je nutná jednodenní hospitalizace. Šourek lze zkrátit prakticky o jakoukoli délku dle přání klienta. Komplikace spojené se zkrácením šourku jsou minimální. Ve výjimečných případech se může vyskytnout hematom. Odstranění stehů není třeba, do tří týdnů samy vypadnou.

Aktualizováno: 15.11.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Doktor ve Vašem okolí