Zkrácení šourku (zmenšení šourku) je již běžný operativní zákrok. K prověšení šourku může dojít z různých důvodů. Je považován především za kosmetický handicap, na funkcionalitu nemá tento jev žádný vliv.

Jde o jednoduchý zákrok prováděný ambulantně. V případě žádosti je možné provést zmenšení šourku v celkové anestezii. V takovém případě je doba jeho trvání cca 1 hodinu. Po zákroku je nutná jednodenní hospitalizace. Šourek lze zkrátit prakticky o jakoukoli délku dle přání klienta. Komplikace spojené se zkrácením šourku jsou minimální. Ve výjimečných případech se může vyskytnout hematom. Odstranění stehů není třeba, do tří týdnů samy vypadnou.

Aktualizováno: 15.11.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Zkrácení šourku - Ceny

MUDr. Svatopluk Svoboda
Praha, Kolín
Ceny od 15 000 Kč
obvykle do 25 000 Kč
MUDr. Svatopluk Svoboda
Ceny od 15 000 Kč
MUDr. Lukáš Bittner FEBU, FECSM
Ceny od 14 000 Kč
MUDr. Martin Tománek
Ceny od 15 000 Kč
Doc. MUDr. Jan Válka
LaserPlastic
Praha
Ceny od 14 000 Kč
LaserPlastic
Doktor ve Vašem okolí