Popina
Popina

Popina

  • 4 odpovědí

Popina

Olomoucký kraj, Česká republika
Členem od 27.4.2013 | Poslední aktivita 9.10.2017
  • 4 odpovědí
   Poslat soukromou zprávu       Poslat soukromou zprávu   

Diskuzní příspěvky

RE: Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

Možná vám napoví můj příběh. První operace v březnu pro velmi těžký nález. Pooperační stav v pohodě. Po dvou měsících mi začaly opět brnět a bolet prsty (již jsem zde popisovala). Po třech měsících jsem si vyžádala EMG, které ukázalo výsledky dvojnásob horší než před operací. Dostala jsem doporučení k okamžité reoperaci. Reoperace proběhla 1.srpna, jizva je nyní delší 5cm, provádím tlakové masáže, chodím na rehabku - voda, elektro, cvičení. Užívám Secatoxin forte (na lék.předpis), Milgamma N a Aescin-Teva (obojí volně prodejné). Jaký bude výsledek zatím nevím. S palcem mám zatím problémy (poslední článek není můj). Ruka je nyní slabší, snad se časem vše spraví.
  • 4 odpovědí

RE: Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

Tak po 9ti týdenní lhůtě po operaci, ruka trne až bolí (bezprostředně po zákroku bylo vše v pořádku), dělá mi problém i práce s myškou. Jsem smířena s tím, že operace nepomohla, uvidím, co napoví EMG po čase. Čeká mě ještě výkon u levé ruky, tak nevím, nevím... Chtěla bych poprosit o názor - po operaci mi neuroložka předepsala lék APO-GAB 300 s ohledem na problém u levé ruky. Po přečtení poučení jsem odložila medikament :-(( s tím, že to nikdy nedám, že si s řešením jednoho problému nenavodím další zdravotní potíže :-((. Nejsem si jistá, zda jsem neudělala chybu - a měla se dopovat další chemií. Nemáte zkušenost s tímto preparátem, volil byste toto řešení pro svého blízkého? Děkuji za jakýkoliv náznak Vašeho názoru. Přeji pohodové dny! Olina
  • 4 odpovědí

RE: Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

Pane primáři děkuji za rychlou reakci. Určitě jsem se poučila i z minulých příspěvků a Vašich odpovědí. Větou - méně znamená více se řídím velmi často. Tentokrát jsem na ni nějak pozapomněla - povinnosti všedního života mne vtáhly do činností, kde si až člověk zpětně uvědomí svou chybu, určitě u další ruky budu na sebe hodnější. Vám děkuji za cenné rady, které tu pacientům udělujete. Poradna funguje skvěle !!!
  • 4 odpovědí

RE: Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

Jsem 6 týdnů po operaci, vše bylo ok, nyní cítím, že prsty po nějaké práci trnou, ruka bolí. Fyzioter. tvrdí, že tak krásně zhojenou a pohyblivou ruku po operaci karpálu neviděla. Je možné, že jsem něco pokazila a měla ještě vyčkat s namáháním ruky prací? Pomůže rozcvičování, nebo je to ještě součást procesu hojení? Možná bude problém v tom, že mi operace nepomohla. V noci a v klidu ruka nebolí, poradíte?
  • 4 odpovědí