Dlhodobé bolesti brucha

Dlhodobé bolesti brucha

sasa234  |  návštěvník
Dobý deň. Potrebovala by som poradiť, alebo pomôcť. Koncom augusta som začala mať strašné bolesti brucha pod ľavým rebrom, spolu s pocitom vracania. Gastroenterológ mi po vyšetrení USG,EKG a prehmataní brucha povedal, že mi nič nie je, že to môže byť chrbtica a pocity nevoľnosti sú len sprievodný príznak. Nasadil mi tabletky, ktoré mi trocha pomohli, po skončení užívania sa však problémy vrátili. Moja gynekologička zo sterov nezistila nič. Problémy sa stále stupňovali, bolesti stále prechádzali na iné miesta v bruchu, stále som mala pocity nevoľnosti, často ma nadúvalo, mala som hnačky, alebo zápchy. Bolesti boli buď mierne, alebo také, že sa to nedalo vydržať. 1.krát na pohotovosti ma chirurg znova poslal na RTG a povedal, že mám zväčšené črevo, že je to meteorizmus a dal mi glycerínový čípok. Problémy pokračovali.Ďalší chirurg ma poslal na vyšetrenie krvi a moču, kde som podľa výsledkov mala mierne zvýšené leukocyty a veľa epitélii, ojedinele hlien a baktérie. O týždeň na to znova prišli bolesti na inom mieste, znova pohotovosť, doktor mi navrhol vybratie slepého čreva a nakázal ľadové obklady. Nepomohlo. Bolesti boli občasné, silné, alebo slabé, pocity nevoľnosti, nadúvanie,hnačky alebo zápchy pokračovali, nezávisle na jedle. Nevoľno mi bolo ráno, cez deň, alebo v noci. Po vyšetrení ďalšou gatroenterologičkou USG mi znova nenašli nič, orgány mám v poriadku.Absolvovala som gastroskopiu, ktorá bola znova bez problémov. Všetko bolo v poriadku, zo vzoriek mi nezistili ani helicobaktera, ani celiakiu, jedine menší pokles enzýmov láktázy. Za posledný mesiac sa mi zväčšilo brucho, bolesti prešli do oblasti podbruška a vaječníkov, menštruácia je pravidelná, no silnejšia a viac bolestivá. Pohlavný styk je od začatia týchto bolestí trocha nepríjemný a občas trošička bolestivý. Bolesti sú stále na inom mieste, nevoľnosti pokračujú. Prosím o pomoc, alebo aspoň o rady. Ďakujem veľmi pekne.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 1599 odpovědí
  • 71 Likes
Dobrý den, doporučuji podrobné vyšetření internistoou, kompletní laboratorní vyšetření, včetně hormonů štítné žlázy, jaterních testů, panelu hepatitid, CRP, renálních funkcí, krevní obraz, amylázy atd...Provést CT břicha, eventuelně doplnit koloskopii (vyšetření tlustého střeva). Moč na kultivaci. Zkuste na zkoušku vynechat mléčné výrobky - možná máte intoleranci laktozy. Každopádně znovu navštivte lékaře!
S pozdravem