Adenom štítné žlázy

Adenom štítné žlázy

dana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 Like
Dobrý den, mohli byste mi prosím vysvětlit nález ze sono krku, panu doktorovi jsem příliš nerozuměla. Štít. žláza velikostí v normě: pravý lalok 12x16x35mm, levý 10x11x35mm, istmus gracilní do 2mm, v kran.2/3 pravého laloku dorsálně oválný útvar vel. 11x20mm s iso-mírně hyperechogennéjší strukturou, se souvislým hypoech. lemem, s vyznačenými obloukovitě deviovanými přiléhajícími cévními větvemi v rozsahu lemu, s četnějšími i výraznějšími cévními větvemi i v rozsahu vlastního uzlu (periferní typ vaskularizace). Jiné patol. ložisk. změny nejsou patrné, struktura parenchymu levého laloku v celém rozsahu a ostatních částí pravého laloku pravidelná s přiměřenou echogenitou. Vpravo detekované pouze ojedinělé lymfat. uzliny podél mSCM ventrálně a velkých cév, se zachovanými podélně protáhlými tvary vel. do 7mm - v normě. Vlevo detekované četnější lymf. uzliny podél velkých cév a mSCM vč. dorsálních-nuchálních, submandibulárně a kran. nuchálně-subokcipit. ojedinělé hraničních vel. do 10mm i oválnějších tvarů, bez průkazu patol. hypervaskularisací.
Slinné žlázy se zachovanými symetriemi obrazů, bez patol.změn.
Bez průkazu patol. ložisk.změn z jiných krčních struktur měkkých tkání.
Závěr: nodulární útvar v pravém laloku štít. žlázy s vaskularisací - atypický adenom: další posouzení dle klin.lab a vývoje, pravid. klin ko v rámci disp. zpočátku s kratšími odstupy
Hraniční obrazy lymfat. krčních uzlin vlevo submandibulárně a nuchálně - residuální pozánětlivé typy.
Jsem žena 37let, mám dvě malé děti (5 a 3roky) a mám velký strach z rakoviny...
Mockrát děkuji za odpověď. Dana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí