Mercilon a bolesti hlavy

Mercilon a bolesti hlavy

Jarka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,užívám Mercilon již asi 10 let,je možné,aby mi po něm začala bolet hlava a také jsem slyšela,že by po jeho užívání mohly vzniknout rakovinotvorné buňky.Děkuji za odpověď Jarka
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Ano, bolest hlavy je relat. častým steskem uživatelek kontracepce. Stran rakoviny je opak pravdou. Dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce snižuje výskyt epiteliálních zhoubných nádorů vaječníku. Tento trend je doložitelný z celé řady zemí, kde se antikoncepce masově rozšířila dříve než u nás. Zdraví J. Řičánek
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano je to možné když ho vysadite na 1 měsíce tak to uvidite zda je ta bolest od Mercilonu.Nevím na jakou rakovinu jste myslela ale není to pravda

S pozdravem ,MUDr Ilič
Peta  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Začala jsem užívat první měsíc novou antikoncepci- Yaz. Předtím jsem brala zhruba 7 let Mercilon. Mám 1 dítě. Po užívání 14 tablet, z prvního balení, jsem začla menstruovat(ne pouze špinit). V informač. letáku je popsáno možné intermenstruční krvácení. Jak dlouho jej mám tolerovat(v případě, že by k němu opět došlo mimo očekávanou dobu) a kdy již požádat svého gynekologa o jinou HA? Děkuji za odpověd. Petra
Martina  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den...prosím o radu...po dlouhý době jsem začala užívat antikoncepci Mersilon...vzala jsem si první prášek a druhej den jsem vynechala"nebot jsem zapoměla"A tak jsem vzala třetí den dva.Tedkom mám bolesti na vaječnících,,,a docela hodně.Tak nevím proč...moc prosím o radu...já jsem byla už několikrát iperovaná laparoskopicky.Trpěla jsem cystama a můj gynekolog mi řekl,že mám užívat antikoncepci.děkuji vám moc za odpověd...Mašková -Martina
Pamka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
začala jsem používat Mercilon až nedávno, vlastně teprve měsíc. Vedlejší účinky skoro žádné, zhubla jsem (ale to bude nejspíš tím, že jsem i tak trochu držela dietu). Dobrala jsem mercilon asi už před 4 dní a menstruace se pořád nedostavila. Jelikož je to poprvé, kdy používám HA, tak se bojím, jesli účinky léků neselhala. Jinak, jednou jsem zapoměla brát prášku, bylo to na konci 2. týdne, a pak vzala jsem si to hned, jak jsem se na to vzpoměla (bylo to něco málo přes 12 hodin) a teď se bojím, jestli nebudu těhotná.
eliska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, prosím Vás beru mercilon dlouho, ale před 5 dny jsem dobrala plato a pořád jsem to nedostala. Za dva dny mám za se začít brát. Tak nevim jestli mám normálně za ty dva dny si prášek vzít, nebo čekat až to dostanu a skončí mi to.
market  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru mercilon asi 6 měsíců a je možné, že jsem teď začala přibírat? Nemám žádné změny ve stravování a váha jde rychle nahoru.
Jasmine  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám Mercilon HA po skončení poslední tabletky je 7-denní pauza...jsem v té době chráněná?? Děkuji
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, ano, jste chráněna i v době pauzy.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí