Jak nejlépe srovnat menstruační cyklus?

Jak nejlépe srovnat menstruační cyklus?

Alena  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, je mi 48 let, mám 3leté dítě, v létě jsem přestala kojit. V době kojení jsem měla hodně nepravidelnou menstruaci, pak se to srovnalo (nepravidelnou jsem měla celý život, tak plus minus 3 dny). Naposledy jsem ji dostala už po 15 dnech, s normálním průběhem i délkou. Moje gynekoložka mi chtěla hned nasadit antikoncepci nebo hormonální léčbu, aby se to srovnalo. Domluvila jsem se s ní, že ještě počkáme, jestli se zopakuje. Chci se zeptat, jestli je to opravdu nutné, jestli není i jiná možnost. Když jsem brala dříve antikoncepci, tak mi nedělala dobře. A druhá otázka - jaké by to mohlo mít následky v případě, že se to nebude léčit.
Děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Na úpravu cyklu můžete užívat i nehormonální léky např.inofolic nebo fertiprona/nosifol/.Nevýhodou je cena těchto preparátů a délka užívání/1-2 roky/.Máte-li neprav.cyklus zdravotně Vám to neublíží.Bylo by vhodné provést i odběry krve na bazální hormony/ 2 den cyklu/ FSH, LH, PRL., TSH, T4V/a předpokládám , že gynekologické vyš vč.UZ vyš máte provedené.
S pozdravem Debnár

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí