Oddálení menstruace

Oddálení menstruace

Monny  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat... Užívám už delší dobu HA Jeanine a poletíme s přítelem na dovolenou. Menstruaci mam dostat zrovna v době dovolené. Chtěla bych menstruaci oddálit... Mohu si vzít dvě platíčka hned po sobě bez pauzy? A kdy mam pak začít brát další? Bojím se, abych si to nějak nepřeházela a neotěhotněla. A mohou se vyskytnout nějaké nežádoucí účinky? Předem děkuji za Vaše odpovědi :-)
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer,
Jeanine je tzv. monofazická antikoncepce, tedy naprosto vhodná pro kontinuální užívání, kdy místo 21 tablet vezmete 2 balení bez pauzy a tím tedy 1 měsíc nebudete krvácet. Krvácení se následně objeví až po dobrání 2.balení Vámi užívané antikoncepce. Selhání a nechtěného těhotenství se nemusíte obávat.
XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobdý den,
jen klidně pokračujte s dalším platem bez přestávky,tu můžete udělat po dokončení II plata a pak pokarčujte jako běžně.,

S Pozdravem,MUDr Ilič
luuciik  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, když jsem dobrala jedno platíčko, tak jsem si vzala bez přestávky hned další abych nedostala menstruaci, ale místo toho abych dostala menstruaci až po měsíci, objevila se dříve. Mám to druhé platíčko normálně dobrat s menstruací? A objeví se menstruace zase normálně v 7denní přestávce?
Dekuji
verča888  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám HA Yasminelle a momentálně bych si potřebovala kvůli dovolené a táboru prodloužit následující dva cykly. Tento měsíc bych ráda brala 36 tabletek, poté 7 dní pauzu a následně 28 tabletek. Je to možné? A v případě, že to mé tělo nevydrží a objeví se špinění, příp. krvácení, co to pro mě znamená? Je nutné přestat užívat tabletky, udělat pauzu a smířit se s krvácením na dovolené? Nebo mohu špinění ignorovat a užívat vše podle plánu? Zůstanu i tak po celou dobu chráněná před otěhotněním? Mockrát děkuji za odpověď.
Blanka116  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dnes jsem začala po několika letos opět brát antikoncepci - konkrétně Yasminelle. Až potom jsem zjistila, že pokud dodržím 21-denní cyklus braní antikoncepce, dostaví se mi menstruace zrovna v době, která mi z osobních důvodů nevyhovuje. Je možné menstruaci o pár dní posunout, ať už dopředu či dozadu tím, že si buď zkrátím (o cca 2-3 dny) nebo naopak prodloužím (cca o 7 dní) obvyklý 21-denní cyklus?
Děkuji za odpověď.
Svobodová
Julia
Julia  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám dotaz ohledně oddálení menstruace u jednofázové antikoncepce Lindynette z důvodu cestování. Nyní jsem bez pauzy začala užívat druhé balení tabletek. Mohu v polovině, tedy v 11.dni 2. balení užívání přerušit, aby se dostavila menstruace? Po mens. bych dále uživala stejné mnozštví tedy 2+11 tablet. Děkuji Vám za odpověď, J.
J25  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,již asi 3 roky užívám Depo-Provera injekce a celé 3 roky jsem neměla menstruaci.Teď se mi opět menstruace vrátila.Nic mě nebolí a nemám žádné problémy.Mám navštívit svého gynekologa,nebo je to normální stav.Děkuji za Vaši odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano je třeba navštívit gynekologa již proto že berete ji 3 roky nebot někdy po této době může vést k osteoporoze.

S pozdravem,

MUDr Ilič
Marta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat na oddálení menstruace. V červenci se chystáme na dovolenou a potřebovala bych poradit, zda se dá menstruace oddálit i když neberu žádnou antikoncepci ?? Pokud ano, jak a kdy začít, abych menstruaci v daný termín nedostala ? Děkuji za odpověď !
Martík  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
musíš ke gynekologovi a ten ti napíše lék Norethisteron, ten pak jíš 3-5 dnů před očekávanou menstruací a po celou dobu, kdy ji nechceš mít. 1 balení je na 15 dnů. Řešila jsem stejný problém, ale už jsem v klidu, léky už jsou doma :-)
romka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Beru již čtvrté platíčko antikoncepce a nyní bych kvůli dovolené (a jiným věcem) potřebovala brát bez přestávky ještě dvě platíčka. Je možné to takto udělat bez komplikací, nebo je špatné a dělat to nemám? Předem děkuji za odpověď.
katex  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Beru antikoncepci Sunya a dnes dobírám poslední pilulku a ve středu 4.7.2012 jedu s přítelem na dovolenou,tak bych se chtěla zeptat zda můžu mestruaci posunout a začít další platíčko od zítra? A až bych dobrala druhé celé platíčko tak budu mít menstruaci jako obvykle nebo se to rozhodí?většinou dobírám v pondělí poslední pilulku a v pátek dostanu menstruaci.A může se stát že budu špinit?Děkuji za odpověď.
katex  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,s přítelem jedu ted ve středu 4.7.2012 v noci na dovolenou do nedělě 8.7. a dnes 2.7. dobírám poslední pilulku antikoncepce Sunya a chtěla sem se zeptat jestli můžu od zítra začít brát další platíčko abych předešla menstruaci? A po dobráním druhého platíčka dostanu menstruaci tak jak obvykle,nebo i dřív? poslední pilulka mi vychází na pondělí a menstruaci dostávám vždy v pátek.Může se stát že budu špinit?Děkuji za odpověď.
ANAJ  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den ,chtěla jsem se zeptat beru 6 let ha kvůli upravení cyklu měla jsem problémy se silnějším krvácením ted mám zlomenou nohu a píchá si injekce fraksiparine 0,3 a mám stach udělat pauzu kvůli krvácení mohla bych .dál brát další platíčko nevím totiž na jak dlouho budu sádru mít.děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí