Kdo může předepsat antikoncepci?

Kdo může předepsat antikoncepci?

vill  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Prosím Vás, může mi předepsat antikoncepci nějaký jiný lékař než moje gynekoložka? Má dlouhodobou dovolenou a já budu potřebovat nové balení. Je to celkem nutné a nevím,kam se obrátit. Pro akutní případy se pacientky mojí gynekoložky mají obracet na gynekology v okolních městěch, avška i přesto nevím, zda - li budou mít moc mi recept předepsat. A pokud ne, není vysazení na měsíc nějak závadné? Děkuji za odpověď.
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Není problém, napište na XXXXXXXXXXXXXX Vaše nacionále (jméno, adresa,rodné číslo, č.pojišťovny) a recept Vám pošleme.
vill  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Můžu se zeptat, co mě to bude stát? A kdy to tak přijde, potřebuji totiž do pátku nejdéle.
michseb  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Pokud se nepletu, antikoncepce nemá preskripční omezení, tudíž ji smí dneska napsat jakýkoliv doktor. Ale k Dr. Hožďorovi velký palec nahoru. Je vidět, že to je jeden z normálních doktorů, který si nepodmiňuje předpis antikoncepce reciprocitou (návštěvou ordinace) za účelem výdělku, protože preventivní prohlídky výdělek jsou - bohužel. O prevenci se zde hovořit nedá, když cytologie je dnes už téměř nespolehlivá (u 40% pacientů může vyjít falešně negativní), kolposkopie také nic neřekne a vyšetření jen v případě např. zánětů - jinak neřekne nic. O preventivním sono nemá cenu se bavit, to není diagnostický prvek, který něco řekne. Jeho smysl je pouze v případě nálezu, kdy se s ním dá zjistit jak se nález zlepšuje nebo naopak. V preventivní diagnostice nemá žádnou roli. Pokud bychom se chtěli bavit o nějaké smysluplné prevenci, musí se dělat např. náběry na nádorové markery CEA, které mohou včas odhalit počínající nádory. Také by museli gynekologové dělat vyšetření prsů u žen, protože zde máme ročně 7000 nemocných nově, u rakovin čípku je to jen 1500 osob ročně. Tohle se bohužel nedělá vůbec a gynekology to nezajímá!

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí