Přibírání na váze s antikoncepcí Yadine

Přibírání na váze s antikoncepcí Yadine

Felicita  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s hormonální antikoncepcí Yadine. Pátrala jsem na internetu a mluvila jsem se svou gynekoložkou a už jí mám doma. Koupila jsem si jí právě pro to, že nezadržuje vodu. Když jsem brala Proveru 5mg na srovnání cyklu, nabrala jsem 7 kilogramů, během dvou týdnů. Co jsem četla diskuze o Yadine, v roce 2005 psaly, že po ní přibíraly, ale diskuze v roce 2012/13 po ní nikdo nepřibíral. .. teď se trochu bojím. Protože když se mi konečně po dvou letech podařilo zhubnout kila z Provery, nechci je zase znovu nabrat. Jak jsem začala více sportovat tak už ani příležitostně nekouřím, mám trochu problém s tlakem a zvýšené sacharidy. Prosím o radu. A nevíte jaké skupiny holek se zdravotními problémy přibírají i po Yadine.?
Předem děkuji za odpovědi.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Pokud začnete užívat antikoncepci je velmi těžké se vyjádřit k tomu, že nebudete přibírat na váze.K přírůstku na váze jsou náchylnější estogenové /gynoidní typy žen/.Antikoncepci můžete změnit za preparát s minimálním obsahem estogenové složky- 0.015 ethinylestradiolu, např.vonille tbl./.Udáváte vyšší hladinu cukru v krvi a vyšší TK?.Nevím ,zda-li by nebylo nejdříve vhodné celkové interní vyš vč.endokrinologických testů LH-RH test/funkce pohlavních žláz, hypofysy, nadledvinek/.
Felicita  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuju moc za odpověď. Na endokrinologických testech jsem už byla a právě mi zjistili nadměrnou produkci mužského hormonu, proto jsem si i HA Yadine vybrala. Tlak jsem omylem vyměnila za vyšší, ale mám normální a občas výkyvy nízkého a tedy tu vyšší hladinu cukru.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí