Vysazení antikoncepce uprostřed plata

Vysazení antikoncepce uprostřed plata

Hanča
Hanča  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
po porodu jsem začala užívat antikoncepci Cerazette a po dobu kojení,bylo vše v pořádku.Teď v dubnu jsem přestala kojit a během června jsem měla 3x menstruaci a docela dlouho,vždy přes týden.Před měsícem jsem z důvodu výpadku antikoncepce cerazette přešla na antikoncepci Azalia(ale mělo by to být to stejné,akorát jiný název).Mám trombofílii FV Leiden mutace heterozygot.Můj dotaz zní,jestli můžu přestat brát azalii třeba uprostřed platíčka nebo je lepší ho dobrat a pak ukončit?Jaké jiné možnosti antikoncepce by byly pro mě vhodné?Další děti už neplánuji.Děkuji.H.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Jste -li nositelem heterozygotní formy FV Leiden , není vhodné užíváno COC/cyklické orální kontracepce/.-Vhodné je skutečně užíváno gestagenníhotypu antikonpcepce /azalia, cerazette, daisenette, lamya tbl. nebo inj.forma gestagenní antiko depo provera inj/.Dále je vhodná ins.IUD nitroděložního sy např.s mědí,mirena LNG -IUS, gynefix.
LNG -IUS je vhodná antiko s Pearlovým indexem pod O.l.
Hanča
Hanča  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za Váš názor.A když se rozhodnu vysadit antikoncepci azalia?Můžu uprostřed plata nebo je lepší doužívat plato a pak skončit.děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí