Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Cervicitida a CIN III - Cervicitida - Diskuze

Cervicitida a CIN III

Cervicitida a CIN III

Kristyna  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,
jsem po konizaci děl. čípku (CIN III). Ve výsledcích z histologie je uvedeno, že byla zastižena lehká chronická cervicitida. Mám také přemnožené laktobacily Dorderlein. Několik let mám bílý hustý výtok, který je zřejmě způsoben tím laktobacilem. Ráda bych se zeptala, jak by se mělo postupovat v případě té cervicitidy. Na netu všude píší, že se to léčí ATB. Nebo se tento problém snad odstanil při konizaci a kyretáži děl. hrdla?
Děkuji za odpověď.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Důležité především je, že byla odstraněna patolog.tkáň čípku děložního/CIN III/.Konizace byla provedena pravděpodobně z indikace biopsie čípku děložního /ne jenom z cytologického nálezu/.Chronický zánět čípku děložního vyžaduje dlohoudobou terapii preventivní.Vhodné jsou prteparáty ve formě výplachů/rosalgin sol.nebo vag tbl. s obsahem kys.mléčné 2x týdně vag trvale /.Za půl roku od konizace je vhodné provést odběry na přítomnost HPV inf.onkogenních typů/nejlépe LBC cytologie a DNA HPV hybr./Pokud by byl výto skutečně způsoben přemnožení laktobacilů/laktobasiloidní cervicitis / na základě ph a aminového testu Vám gynekolog změní vag preparát, který by se měl užívat preventivně a dlouhodobě.
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den, kyretáží se problém s chronickým zánětem neodstranil. Bylo by vhodné udělat kultivaci z hrdla kvůli identifikaci infekčního agens a cíleně poté nasadit léčbu spíše lokálně než celkově chemoterapeutiky nebo antibiotiky podle citlivosti, které vyšetření kultivace ukáže.
Srdečně zdravím VS

Související zákroky