Svědění v poševním vchodu

Svědění v poševním vchodu

Smazaný uživatel
Smazaný uživatel  |  návštěvník
na zaklade prava na vymaz jsme tento prispevek odstranili.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, nejpravděpodobněji půjde o kvasinkovou infekci, navštivte gynekologa.
kocicimama  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, druhý den po styku s manželem mě začala svědit pochva, je mírně zarudlá, výtok zatím nemám. Trvá to druhý den. Může se jednat o kvasinkovou infekci? Nakazil mě manžel tím, že si nepotrpí na osobní hygienu? Jak se mám léčit, abych nemusela k lékaři? Jiné potíže nemám. Děkuji. Karolína
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, ano může jít o kvasinky, ale i jinou infekci, zkuste některý z volně prodejných přípravků -čípky nebo výplachy, pokud to nepomůže, navštivte gynekologa. Vliv na nákazu má spíše váš celkový zdravotní stav a vaše imunita (případně i vztahové problémy s manželem) spíše než hygiena manžela.
julinka25  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den, mela bych taky dotaz nedavno jsem mela sex, a ted uz je to 4 den co mam svedeni a takovy neprijemny pocit kolem klitorisu mam strach jelikoz jsem na dovolene a lekare mam v cechach mohla by ste mi nejak pomoc? Predem dekuji
Kate  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,spala jsem s přítelem a vyzkoušeli jsme noví druh kondomu (pepino) a po sexu mě začalo pálit v pochvě a druhý den mě to strašně svědělo bylo to k nevydržení koupila jsem si tedy gel na intimní partie a svědí to pořád nevím co stím.Děkuji Kateřina
Zuzka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, už asi přes 2 roky trpím na časté záněty pochvy, můj gynekolog mě různě léčil, jak různými čípky, prášky, antibiotiky, výplachy. Nicméně mi přijde že se problémy opět hromadí. Doktor mi říkal, že to může být i přítelem, že mě on "nakazí", proto dostával i on antibiotika, ale celkem bez výsledku. Přitom se už i přítel v intimní oblasti myje stejným intimním mýdlem jako já, aby se naše pH tak nějak "sladily". Posledních 5 měsíců kvůli zánětům s přítelem i moc už bohužel nespím, protože po každém sex. styku mi do druhého dne opuchne pochva a okolí. Navíc mám svou sliznici už tak podrážděnou, že mi stačí malé otření, když je sliznice suchá a okamžitě se okolí pochvy trhá. Jsme už oba zoufalí a proto jsem se chtěla zeptat, zda není možné nějaké společné vyšetření mne a přítele abychom zjistili kde je problém. Myslím, že dnešní lékařství je na vyskové úrovni a opravdu teď v mých 21 letech ještě miminko nechci. Ráda bych se ještě zapracovala v nové práci. Děkuju za radu. Novotná Zuzana
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dle Vašeho popisu by se mohlo jednat o herpetickou infekci, na kterou budete muset vybrat léky na celkové užívání i s partnerem. Před nasazením léčby ale bude vhodná kontrola Vás obou na venerologii (kožní ambulanci). XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Jan Hoždora

Zuzka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Právě že oba jsem už tolikrát museli baštit různé léky... a pořád nic.. Nicméně děkuji za radu o té venerologie :-) To určitě vyzkoušíme :-)

Reakce na Zuzka

MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Na venerologii (kožním) mají většinou citlivější sety mj. na ureaplazmata a mykoplazmata a mají zabezpečeno rychlejší zpracování vzorku. XXXXXXXXXXXXXX
pivo  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den je mi 15 let a měla jsem pohlavní styk asi před 4 dni, a včéra mě začalo svědění a je zarudla a mám jakýsi bílý výtok a občas pálení, ale né tak úplně na intimním místě. Kdysi mě to začalo také a neměla jse pohlavní styk asi tak 3 dny a pak to bylo v pořádku jenomže tentokrát to svědí a páli víc. ginekologa navštívit nemůžu má máma si nepřála abych měla pohlavní styt takže ji to říci nemužu mohla by ste mi dát nějakou radu abych nemusela za někým dospělím?? děkuju Alena
loupacek17  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj kup si v lékárně jestli ti tedy prodají,zeptej se Clotrimazol čípky a mastičku.Nebo taky je dobrej Rosalgim čípky nebo Gynopevaril a mýdlo na intimní hygienu.A měla bys mít do týdne pokoj.
Renča
Renča  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Jsem někdy naštvaná na svoje tělo a hlavně na ten zpropadený pohlavní orgán. Už několik let bojuji se záněty, mikózou, kandidózou, či jak se to píše. Začalo to díky mé přecitlivělosti na antibiotika a špatnou imunitou a teď se to posunulo do dalšího kola a už je to i po sexu. Stejný partner, sex jen jednou za čas, protože po jednom sexu si to týden a víc léčím. Při sexu je to v pohodě a za chvilku už cítím pálení a už mi to štípe když jdu na toaletu na malou potřebu. Nejvíc mě pomáhá Clotrimazol, což mě štve, že je na předpis, jinak bych si těch krabiček koupila několik. Tentokrát mi na gynekologii předepsala Polygynax. I ten mi pomohl, ale ta úleva přišla o mnoho později než s Clotrimazolem.
Štve mě a taky prostě ten sex dávám na minimum, protože opravdu nestojím o ten zánět. Přestává mě to i bavit a cokoli, co se týče ženských pohlavních orgánů, asi zanevřu i na ten sex, protože to mi za to nestojí. Asi nejsem normální, nebo jo?
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, doporučuji na úpravu poševního prostředí vždy po styku aplikovat 2 dávky Evellgynu a 1x za měsíc vždy po menses 1 dávku Cloginu. XXXXXXXXXXXXXX
sti  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Pokud Clotrimazol pomáhá a není volně prodejný, pak stejnou látku obsahuje Canesten, který, jak čtu jinde, je volně prodejný.
martina  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chtela bychse zeptat uz delši dobu me to pali a astrasne svedi celejden je to k nevidrženi kolem toho mam bile koze strasne suche nemuzu setoho zbavit prosila bych o radu vazne nevim co uz stim pohlavni stik jsem jeste nemela to my je 19 dekuji
lulu  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Dobrý den začala mi svědit pochva pisky a poštěváček nevim co stíp co mám dělat abych nemusela k lékaři děkuji
lulu  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Dobrý den začala mi svědit pochva pisky a poštěváček nevim co stípm co mám dělat abych nemusela k lékaři děkuji
lulu  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
může mi někdo už poradit je to dost nepříjemné svědí mě pochva pisky a taky poštěváček a nejvic mě to pálí když jdu na malou mam tam takové bílé flíčky nevim co stím prosím poradte mi děkuju
mozolka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 14let a už dva roky trpím pálením a nesnesitelným svěděním v oblasti poševního vchodu. Začalo to, když sem dobrala už 3. antibiotika. Vždy jsem na to použila Canesten krém a pomohlo to, ale opakovaně se to vrací. Nejčastěji v období menstruace. Nevím co mám dělat. Nejspíš mi nezbyde nic jiného než navštívit lékaře. Ale přesto sem vás chtěla poprosit o radu. Co mám dělat ?? :( předem Vám děkuji za odpověď.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Uvažujete správně.Gynekologa je nutné co nejdříve navštívit.Diff.dg je mnohdy složitá,i když užívání ATB th.svádí k dg.mykotické infekce .Nutné je vyloučit psoriasu, atopickou dermatitidu, eosinofilní granulom, alergickou reakci /např.na parabeny/, kraurosu, nespecif.dermatitidu etc.
Nikushka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 17 let a chtěla bych se zeptat už skoro 2 týdny trpím občasným nepříjemným pálením a svěděním v oblasti poševního vchodu a častém až nezvykle bolestivém podráždění po pohlavním styku,které ustane až několik hodin po.Používám mastičku,kterou mi doporučila lékárnice a pomáhá mi na uklidnění apod.(mastička se jmenuje CANESTEN).Tyto problémy se však nijak nelepšují,ale ani neukazují v nějaké nesnesitelné bolesti,ale pociťuji,že i přes den mám svědění atd(žádný výtok).Prosím o radu zda-li si mám koupit nějakou jinou mast,nebo něco podobného.Nikdy dříve jsem se těmito problémy nesetkala.Gynekologa bych navštívila nejlépe až po vyzkoušení jakkýchkoliv doporučených léků.Prosím o radu Děkuji
Perleta  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem po operaci odstranění dělohy.A je tomu měsíc a půl,co mám neúnavné svědění a pálení poševního vchodu. Můj gynekolog už mne zaléčoval lékem Polygynax. Ale je to 14 dní a obtíže se vrátily ve větší míře.Mohu nakazit manžela? Děkuji předem za odpověď.
Helpme  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Pomozte mi, predevcirem jsem mela svuj prvni pohlavni styk, meli jsme kondom, vcera jsem si vsimla, ze to mam takove otekle, svedi me to a pali. Je mozne, ze mam kvasinkovou infekci? Kamaradky me neustale uklidnuji, ze je to normalni po prvnim sexu, ale uz je to 2 den, co me to svedi a je nevim co s tim:( na prohlidku sama nemuzu, navic mi bude 15 az za mesic..