Bílé "rozmnožující se" a vystouplé fleky na ruce

Bílé "rozmnožující se" a vystouplé fleky na ruce

Debbie159  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý podvečer,
zvažovala jsem, že sem napíšu už včera, ale až dneska jsem se rozhodla to probrat do detailů. Již v pátek (19.6.) mi na levém palci na ruce vyšel červený flíček - myslela jsem si, že to je jenom štípnutí komára, protože to taky svědilo, ale v tuhle dobu komáři ještě nelítají, tak mi to bylo divné. Pár hodin jsem to neřešila, ale sem tam jsem si to začala škrábat, protože to strašně svědilo. Na druhý den jsem vstala brzy ráno (byla ještě tak nějak tma) a v podvědomí si to poškrábala, když jsem vyšla na světlo, tak jsem viděla z jednoho hlavního "beďaru" asi další 4 menší nalepené na sobě - nebyly ještě vystouplé, pouze červené, takže se dá říct, že ještě "nedozraly". Už jsem se bála, o co jde, tak jsem šla za rodiči, kteří si to prohlédli a snažili jsme se přijít na to, co to může být a z jaké příčiny. Příčinu se nám nepodařilo zjistit, ale prozkoumala jsem internet, kde jsem se podle popisu dozvěděla, že by to ÚDAJNĚ mohl být ekzém, tak jsme počkali ještě jeden den, abychom sledovali, co to bude dělat. Tak teda na druhý den jsem vstala a ty fleky se trošku více po tom palci "rozmnožily" a "dozraly" (měly bílý prostředek a okolo červené) - napočítala jsem tedy 13 "puntíků" neboli "beďárků" po celém levém palci. Dočetla jsem se, že když to měli i jiní a všeličím to mazali, tak se jim to akorát zhoršilo, tak jsme pro jistotu nedělali nic. Nejsme si jisti, jestli je to infekční a nešíří se to vzduchem nebo dotykem, proto mi to mamka obvázala obvazem, aby to na veřejnosti nevypadalo divně. Dneska to vypadá takto, jako na poslední očíslované fotce ze dne 23.6.. Už to ani nesvědí, protože to dozrálo a jenom při dotyku to opravdu bolí. Vypadá to jako beďárky a tak se ptám, jestli to mám nějakou jehlou jemně PROPÍCHNOUT nebo to nechat tak, jak to je? Myslíte si, že to je ekzém nebo něco jiného? Je to špatný nebo si z toho nemusím dělat až tak hlavu? Doktora chci navštívit až zjistím, o co jde. Díky předem. :)
Debbie159  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Plus bych chtěla podotknout, že to podle mě chytla i moje mamka, před chvílí mi ukázala to samé, co jsem měla první den já.
Takže si jsem jista, že se to šíří dotykem/vzduchem. :/
Šíří se takto ekzém nebo to je nějaká jiná "nemoc"?
Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Debbie, utíkejte na kožní vy i Vaše maminka...tohle Vám přes internet stejně nikdo nevyšetří. Kór pokud je to nakažlivé....

Držím palce a dejte mi vědět, jak jste dopadly a co to bylo :-)

Lucka

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kamarádka mě objednala k jejímu kolegovi, který když viděl s čím jsem prisla, rovnou mě posílal do nemocnice. Najednou se z druhé ordinace otevřeli dveře kde staly doktorka se sestřičkou, která si mě vzala k sobě. Obě js... Více 

Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid - Související videa

Doktor ve Vašem okolí