Dobrý den, prosím o radu k léčbě opakovaných zánětů u tříměsíčního miminka. Syn prodělal první zánět oční již týden po narození. Proběhla léčba Paycoinem a vše se zdálo v pořádku. Po dvou týdnech se však v očích znovu objevil nažloutlý sekret. Po zaléčení ani ne do měsíce vše znovu. Doposud nasazené léky: Tobrex, Sulphacetamid, Opthalmo-Azaphemicol, Opthalmo-Chloramphenicol mast, Gentamicin. Dvakrát jsme byli na průplachu slzných kanálků, které byly vždy průchodné. Paní doktorka udělala i výtěry, které poslala na mikrobiologii. Výsledek pak ale nijak nekomentovala, nenasadila žádnou změnu v léčbě, takže asi byly negativní. Prosím Vás moc o informaci, zda považujete dosavadní průběh léčby za odpovídající. Mám obavy, zda podávání takového množství antibiotik u teprve tříměsíčního dítěte nemůže mít nějaké nepříznivé důsledky. Zároveň nemám pocit, že by dosavadní průběh léčby směřoval ke zlepšení, což je velmi frustrující. Nyní opět je syn nemocný a já nevím, co dělat pro to, aby se záněty stále neopakovaly a jestli do budoucna nemůžou způsobit potíže se zrakem. Děkuji za odpovědi. Golcová
Opakované záněty očí u miminka
(Diskuze k tématu Léčba očních zánětů)
návštěvník
Probíhá odesílání formuláře
| Premium member |
Hradec Králové
Počet příspěvků: 284
Vážená paní,
záněty spojivek jsou běžnou záležitostí u malých dětí pokud nemají dobře vyvinuté slzné kanálky. U Vašeho syna však tomu tak není. Stejně tak by měla cílená léčba po kultivaci pomoci zánět zklidnit. Požádejte Vaší ošetřující lékařku o vysvětlení léčebného postupu a případně konzultujte další pracoviště, aby jste mohla s důvěrou pokračovat v potřebné léčbě. Ohrožení zraku do budoucna se nemusíte obávat.
S pozdravem
| Basic member |
Šumperk
Počet příspěvků: 101
Dobrý den,
opakovaného použití lokálních antibiotických kapek se nemusíte obávat,právě tak ani opakovaných zánětů, u malých dětí jsou časté , běžné a nezávažné a na vývoj zrakových funkcí nemají vliv.Pro klid vaší duše bych zřejmě navštívila jiné pracoviště, tedy jinou oční ambulanci a konzultovala problém tam.
dr.k.šinclová
návštěvník
Počet příspěvků: 1
Dobrý den, máme také opakované záněty očí. Nyní po výtěru z oka doktorka nasadila oční kapky Gentamicin wzf polfa 0.3% pro 2měsíční miminko. V příbalové informaci se píše věk do 3 měsíců jako kontraindikace. Doktorka na můj dotaz odpověděla, že nemám mít obavy. Je to pravda? A proč se podle příbalové informace nemá lék užívat do 3 měsíců? děkuji za odpověď
návštěvník
Počet příspěvků: 1
Dobrý den,
před 9 dny se nám narodila dcera a teď dostala zánět do obou očiček.
Oční lékařka nám předepsala 5x kapat Floxal. Pokud se to do týdne nevyléčí, nebo se zánět vrátí, chtějí pročisťovat kanálky. Není jiná možnost? Prý je to pro dítě hodně bolestivé. A když se kapou ty očička, může se hnis vytírat z očiček ven? Moc děkuji
Dobrý den,
bez znalosti přesného nálezu nejde posoudit, zda se jedná o adekvátní postup.
Takto včasná sondáž slzných cest s průplachem je vhodná pouze u totální neprůchodnosti slzných cest. V případech, kdy jsou pouze zúžené, bych spíše volil konzervativní postup. Tedy po doléčení zánětu by se předcházelo jeho opakovaní preventivním vykapáváním ophtalmoseptonexem. Pokud by obtíže byly mírné, tak bych počkal s průplachem do čtyř měsíců věku. V tomto období se dovyvijí slzné cesty. Sondáž slzných cest je hlavně velmi nepříjemná a pro dítě i bolestivá. Dítě to ale velmi rychle zapomene a když jsou obtíže velké, tak je to nejlepší postup (jinak se záněty neustále opakujíi přes veškerou snahu rodičů i lékařů).
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
www.ocniklinikapce.cz
--------------------------------------------------------
tel.: 464 007 800, GSM: +420 608 800 886
email: korda@oftex.cz



