Operace pomocí nastavitelných stehů

Operace pomocí nastavitelných stehů

Ondris  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den
Je mi 18 let a o malička trpím šilháním. Byl jsem na operaci, když jsem šel do první třídy a trochu se to zlepšilo, ale pořád šilhám dál. Mám na brýlích dioptrie 2,5 a 3,5. Chtěl bych zkusit metodu nastavitelných stehů. Doktorka mi ale řekla že by operaci nedoporučovala, protože bych prý mohl tak za 5 nebo 10 let zažít šilhat na druhou stranu. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaká možnost úplně se zbavit šilhání, aniž bych začal šilhat na druhou stranu. Vidím bez brýlí dobře na obě oči. Děkuji za odpověd.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Operace šilhání u dospělých jsou úspěšné, ale záleží na stavu spolupráce obou očí ohledně dlouhodobého výsledku. Co se týče možné úchylky za 10 let si nedělejte starosti. 100% záruku nemůžete dostat zodpovědně nikde.
S pozdravem
MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.
MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
operaci šilhání v dospělosti plní z větší části estetickou funkci. Pokud je zraková ostrost obou očí dobrá a není příomna těžší tupozrakost, jsou výsledky operací velmi dobré.
Operaci šilhání provádíme na naší klinice ambulantně formou jednodenní chirurgie v celkové anestezii.
Pokud máte zájem, ráda s Vámi zkonzultuji možnosti, jak Vám pomoci. Doneste si s sebou veškeré dokumenty, které se týkají vašeho šilhajícího oka (zprávy od lékařů, event. operační protokoly, pokud bylo oko operováno - mohou být i cizím jazyce), dále fotografie, na kterých šilháte, např. pokud bylo šilhání již v dětství, event. stav před šilháním, stav kdy se vám šilhání zhoršilo apod.
Na vyšetření se objednejte prostřednictvím naší recepce, kontakty naleznete na webu kliniky.

Děkuji za Váš dotaz a zdravím,
MUDr. Kristina Vodičková, Ph. D.
Oční klinika Neovize, Brno

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí