Refrakční oční vada u syna

Refrakční oční vada u syna

Ilona  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den,mám syna (13 let),který má od tří let věku zjištěnou velkou refrakční vadu Hypermetropii,s dioptriemi po rozkapání 9 a 7,léčenou paní dr jen dioptriemi a okluzorem,které jsme poctivě zakrývali,po nástupu do školy dle dr,že stačí číst s okluzorem 5 min/D,na otázku že tím jedním okem stále šilhá,v brýlích méně,bez brýlí hodně,její odpověd byla pouze,že šilhat bude do té doby,dokud bude mít dioptrie a stále mě ujišťovala,že dioptrie půjdou dolů,v 11 letech nám teprve nabídla ortoptiku v České Lípě,kde synovi dali do skel i cylindr a prysmata,a ikdyž všude píšou,že tupozrakost se nejlépe léčí do 6 let a ve 12 je to téměř nemožné,tam v nás vzbuzovali naději,že lze to oko rozkoukat,naše oční dr nám odmítala poté psát poukazy na ortoptiku,odešli jsme od ní a obj.jsme se v Praze(jsme z Děčína) v Kukátku,kde závěr zní
Hypermetropia modica cum astigm.comp.o.utr
Strabismus convergens l.dx.
Amblyopia l.dx
Anizometropia
Ortopt.rozbor: fúze I ++,fúze II začíná utlomovat Op ale udrží,fúze III a stereo nemá
Po rozkapání +7,5=-0,5/135
+5,5=-0,5/19
A navrhují nám strabolog.výkon,momentálně nasazena co nejvyšší korekce +6,5-0,45/135 a +4,5-0,5/20 a za 3 měs kontrola a ortoptika již prý zbytečná.
Ráda bych se zeptala na Váš názor,protože za prvé si myslím,že oční lékařka tu vadu zanedbala nebo podcenila a kdyby se ta vada léčila,jak měla,nemuseli bychom skončit až v Praze a syn by možná neměl ani to oko tupozraký,A proto stále mám toho červíka podezíravosti.A jak probíhá resp.na jak dlouho je pac.hospitalizován při strabolog.výkonu,?
A pak mám druhého syna(7 let),kterému nasadili brýle na jaře/2015 pro šilhavost,toho jsem nechala též pro jistotu přeměřit v Kukátku a ten má dg:
Hypermetropia levis cum astigm.comp.o.utr-se závěrem že brýlová korekce není nutná,že má plné binofunkce i stranově100%zrak.ostrost,což nějak nechápu pokud má dg Hypermetropii?A další dg Drůzová papila v.s.l.dx,a že se musíme obj.do Motola,mluvila o nějakém odpadu,ale jinak ne,na netu se toho člověk také moc nedočte,je nějak nebezpečná?Sama jsem ze zdravotnictví a o to víc jsem zklamaná,jak jsme dopadli,když vím,že jsem pro to udělala maximum,budu ráda když mi odpovíte alespoň na nějaké otázky,děkuji,s pozdravem I.Kanive

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí