Operace strabismu a délka hospitalizace

Operace strabismu a délka hospitalizace

Jaroslava  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, dcera (6) jde na operaci strabismu. Chtěla jsem se zeptat jestli a jak cca dlouho bude hospitalizovaná po zákroku. Děkuji
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Jaroslavo.
To je různé v různých zařízeních.
Někde se nehospitalizuje vůbec a operace se povádí ambulantně. Často ale dítě zůstává v nemocnici den před zákrokem, v den zákroku a 1 až 3 dny po zákroku. Zaleží také na knkrétmím typu operace - informujte se nejlépe na očním oddělení, kde je operace plánovaná.
Zdravím
J. Hycl
Oční klinika Neovize
Viki  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zajímalo by mě jak dloho zůstávám po operaci strabismu v nemocnici a zajak dlouho se mohu vrátit ke sportovní aktivitě - cvičení, jízdana koni a podobně.Děkuji
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
na našem pracovišti provádíme operaci strabismu ambulantně, odcházíte tedy hned po operaci domů a další pooperační kontroly jsou prováděny rovněž ambulantně. Záleží na typu sportovních aktivit - po operaci nedoporučujeme aspoň měsíc aktivity spojené s rizikem infekce, např. plavání. Je třeba se vyhýbat infekčním prostředím. Rovněž rizikové aktivity ve smyslu traumatizace oka (zásah oka míčem či kontaktní sporty) se nedoporučují nejméně měsíc po operaci. Cvičení či běhání bych neviděl jako problém týden po operaci.
S pozdravem a přáním pěkného dne,

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
Tel.: +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 707  Telefon , +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 700  Telefon
Mobil: +  420 ... Zobrazit číslo 420 775 858 700  Telefon
e-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí