Otoky a svědění očních víček

Otoky a svědění očních víček

Dagmar  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, prosím o radu. Asi tři měsíce mi otékají obě horní víčka, svědění a suchá kůže na víčkách , bělmo zarudlé , dle vyšetření oční lékařky vše v pořádku. Děkuji za odpovědˇ.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud netrpíte ekzémovým onemocněním, bude se pravděpodobně jednat o chronickou blefaritidu, tedy zánět okrajů víček. Ten lze i přehlédnout. Léčba je zdlouhavá a vyžaduje trpělivost. Věnujte zvýšenou péči hygieně okrajům víček. Nahřejte, například pomocí žehličky, čistý kapesník (na cca 35-40°) a přiložte jej na zavřené oči. Tím se uvolní zanesené žlázky na okrajích víček. Dopomoci si můžete i jemnou masáží víček. Na závěr si vezměte vatovou štětičku a naředěným dětským šamponem (poměr 1:10) otřete okraje víček. Poté už oko jen vypláchněte borovou vodou. První výsledky lze očekávat až tak za 10 dní péče. Ale i po odeznění akutních problémů je nutné proceduru opakovat přibližně co tři dny. Pokud by toto nepomohlo je možné přistoupit ke kortikoidním mastem.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Romana Přibylová  |  Basic member  |  Mělník
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
jedna z dalších možných příčin vašich obtíží může být i atopie. Je to forma atopického ekzému v okolí očí, druh alergie. Často horší na podzim.
Pacientkám většinou zabere Maxitrol mastička, která se užívá přibližně týden na víčka. Po zklidnění se pokračuje pouhým promázáváním kůže víček slabší borovou vazelínkou. Vše musí předepsat lékař. Pokud svědí i oči a nejen víčka, může se doplnit léčba o protialergické oční kapky. Toto onemocnění se může vracet.

S pozdravem MUDr. Přibylová,oční ordinace, Mělník
Míla  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu pro svého manžela, kterému otéká pravé horní víčko, teď už ho má oteklé skoro pořád,otok má úplně bílou barvu, zkoušeli jsme přikládat obklady ze sáčků černého čaje a nebo jen studené obklady, ale nepomáhá to. Oční vyšetření má v pořádku, je diabetik a chodí na pravidelé oční kontroly včetně očního pozadí každého půl roku.Prosím Vás o radu a děkuji za odpověď.
miki  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Ja som si dával obklady z Heřmánku a otok mi zmizol behom 48 hodin.Je ale pravda,že ja som mal otok skor v kute oka a mal som ho červený a plný takej žltočervenej tekutiny.Po aplikovaní heřmánku my to prasklo a ta tekutina vytiekla.Potom som si dával ešte asi týžden obklady a teraz mám oko relatívne v poriadku,len viečko v kutiku je také narudlé.Najlepšie je navštívit očného lekára.Ja som navštívil súkromnú očnu ambulanciu a bol som velmi spokojný a defacto stale som.
Martina  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
když použiji jiné oční stíny, více jak 2 dny po sobě, než značky Oriflame, tak mě začnou pak strašně svědit oční víčka a neustále mě to láká se škrábat. Po pár dnech, když se vrátím k těm starým očním stínům, tak se to vrátí vše do normálu. Vyzkoušela jsem již několik značek i přírodních a všechny mi to způsobily. Tak jsem se chtěla zeptat co s tím mám dělat nebo jestli mi není pomoci :(

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Martina
BLANUSKHA  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
zůstaňte u oriflame, ale děkuji za radu, oči mě také svědí, při nalíčení, pak je těžká volba se nelíčit- trpět :-(
ale vyzkouším ten ori. snad mi to také bude "sedět"

Související zákroky