Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rekonvalescence po operaci ruptury menisku - Operace kolene - operace menisku - Diskuze

Rekonvalescence po operaci ruptury menisku

Rekonvalescence po operaci ruptury menisku

Dastoj  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 Like
Dobrý den,
v koleni mi byla nalezena horizontální ruptura menisku a chtěl jsem se zeptat, za jak dlouho je po operaci člověk schopen volného pohybu (teď nemyslím sport) a jestli se chodívá na rehabilitace nebo je to spíše lehčí zákrok. Děkuji moc za odpovědi.
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, v případě nekomplikované artroskopie kolene, kde se ošetřuje poškození menisku tohoto typu lze předpokládat, že vlastní operační výkon bude krátký 15-20 minut. Po operaci budete mít v koleni dren, který se odstraní další den a po vyjmutí budete hned mobilní o berlích. Většina lidí rozcvičí koleno během 1-2 dnů. Odlehčení o berlích je doporučeno na 7-10 dní, po této době se také odstraní stehy. Pacienta odesíláme na rehabilitace jen vyjímečně. Velmi důležitá je prevence zánětu žil a embolie plicní - pacient si asi týden po operaci aplikuje do břicha podkožně injekce na ředění krve ( Clexane, Fraxiparine, Zibor...)
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

po operaci je rehabilitace důležitá, protože může dojít k útlumu stabilizátorů kolene (v důsledku operace) a pokud koleno bolelo dlouho před operací, tyto svaly jsou v útlumu automaticky a delší dobu. Je třeba koleno po operaci optimálně rozcvičit, zaktivovat svaly a postupně zatěžovat, nejlépe pod vedením fyzioterapeuta. Zákrok bývá spíše menšího rázu, ale je lepší předejít pooperačním komplikacím, než řešit zanedbanou rehabilitaci. Zátěž plná sportovní by neměla být problém do půl roku.

S přáním brzkého uzdravení
Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí